Kedimin Aşıları?

Neon18

Arkadaşlar Öncelikle Hepinize Merhabalar,
Ben normalde kedi besleme niyetinde olan biri değildim fakat bir minnak yavru gelip kapıma oturdu çok acıkmış yemek verdim sonrada eve girip uyudu bende kovmadım arkadaş olduk çok sakin tuvalet eğitimini 3 günde öğrendi 4 gündür benimle beraber çok temiz çok sevecen şimdi sorum şu ben kararı verdim artık benimle yaşayacak bugün güzelce dikkatlice yıkayacağım fakat hangi aşıları yaptırmam lazım internetten baktığımda çok fazla şey çıkıyor ve çok maliyetli en enzem aşıları nedir yaptırmazsam bana yada ona çok zararı olur mu mersin de nerede yaptırabilirim bilgisini paylacabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim

6 CEVAP

Anonymus552223

Karma aşi ve iç parazit en onemli. Karma aşi genclik hastaligi vs olmasin diye. Ic parazit te hem size bisey bulasmasin diye hem onda parazit olmasin diye. Pire varsa 1 kez de dis parazit uygulayabilirsiniz. Yalniz cok kucuk ve zayifsa hemen baslamayin asilara, binde bence havalar sogudu yikamaniza pek gerek yok, evde birkac gun gecirince tertemiz olur o kendini temizler

Anonymus552223

Yavru kedi hasta olabilir yikayinca. Cok hassaslar cunku. Bana bisey bulasir diye korkmayin, tek tuk pire varsa o kadar da onemli degil eve bulasmiyor

Eğer kedi kendini hiç yalamıyor temizlemiyorsa yıkanabilir onun haricinde gerek yok zaten. İç-dış parazit ilk etapta yeterli bence. Ama parazit aşıları düzenli olarak tekrarlanır. Kışları 2 ayda 1, yazları ayda 1. Karma aşıyı bir süre daha bekletebilirsiniz.

BalliBadem

Beyaz sirkeli suyla silip kurulayın bence büyüyünce yazın yıkanabilir şimdi riskli biz iç dış paraziti 45 e yaptırıyoruz 3 ayda 1 karma da 60 yılda 1

Gozdetemizel

Karma-losemi (yani genclik) ve kuduz yapiliyor.ic dis parazit var bi de .cogu kisi losemiyi yaptirmayi reddediyo ama aslinda genclik hastaligi icin olan asinin bu oldugunu soyledi bizim veterinerimiz.yavas yavas yaptirirsiniz durumunuz yettikce

Poncikvan

3 . Aydan sonra ıl tarım müdürlüklerinde kuduz aşısını 2.5 tl ye yaptirabilirsiniz