Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Huysuz kedi ?

ilknrdaisy
ilknrdaisy

12806


2.5 aylıkken sahiplendiğim kedim var. Onu sokaktan buldum , çok korkak, insanlara yaklaşmayan bi yavrucaktı. Evde gel zaman git zaman bana anneme kardeşime kısaca evde yaşayan herkese alıştı. Şimdi 6 aylık civarı ama ne zaman eve başka bir insan gelse ya da onu yabancı biri sevmeye kalksa kaçıyor tırslama sesi çıkarıyor. Bizden başka kimse sevemiyor dokunamıyor. Acaba onu nasıl uysallaştırabilirim? Ya da uysallaşır mı ?


6 Cevap

gokceyigit
gokceyigit

107516


yaptığı davranış çok normal.o tepki verdiğinde siz tepki vermeyin zamanla sosyalleşecektir


fundari
fundari

3992


kedinizin güven problemi var.ona kendini rahat hissedecek ortamlar yaratın.mesela kediler yüksekte olduklarında kendilerini daha güvende hissederler.ayrıca sosyalleşmesi için oyun oynayın ve evinize gelen kişilere ,kedinize vermeleri için ödül mamalarından verin ve usulca sevmelerini sağlayın.saldırganlaştığında sert tepki vermeyin,iç güdüsel olarak yapıyor.sizi anlamayacaktır.ancak hayırı öğretmekte fayda var.dilerim kısa sürede yol alırsınız .iyi günler.


Busetukenmez
Busetukenmez

4168


Bir akrabaniz i bir hafta misafir tutun Alişir ve diger kişilerde alışmaya baslar


zcerenoktay
zcerenoktay

21032


Üyenin de söylediği gibi güven problemi olabilir. Ayrıca başka kokuları sevmiyor da olabilir. Bu sizin kedinizin karakteri ile alakalı bir durum aslında. insanda bile 7sinde ne ise 70de de odur diye bir laf vardır. Kediler de farklı karakterlere sahip oldukları için onu o şekilde kabullenmeniz gerek. Mesela benim tekir kedim vardı yavru iken almıştık eve, eve aldığımızda da 1 yaşında köpeğim vardı kurt. 6 ay geçtikten sonra anca ısınabildi ki 6 ay sonrasında bile temkinli yaklaşıyordu sokulmuyordu hiç. Fakat köpeğimi 45 günlükken aldığımda evimde başka bir kedim daha vardı 2 buçuk aylık onunla çok iyi oynuyorlardı. Biri arkadaşımda şimdi diğeri ise teyzemde kedilerin. Evdeki diğer 3 kedim gayet uysal ona karşı. Fakat 3ünün de karakteri bambaşka. Demek istediğim, hayvana zorla bişi yaptırmayın eğer çok önemli değilse başkalarının sevmesi varsın hoşlanmasın başka insanlardan. Sizin çocuğunuz o zaten, sizi sevmesi bence en büyük mutluluk :)


cinarc
cinarc

357


güven problemi olabilir onu bir odada 1vb2 saat yanlız bırak


sirindostum
sirindostum

2653


kediniz tam sosyalleşme aylarında onu başka kedilerle de tanıştırırsanız insanlara alışacaktır .


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
1000 Görüntüleme
6 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor