Kedimin Çenesinin Altında Kist

bengusarioglu

merhaba, bugün kedimi severken çenesinin altında sivilcemsi kist gibi bir yumruya rastladım. Dışarı çıkan bir kedi değil ve sahipleneli 3 ay oldu. 3 aydır evde. Uzun tüylü bir kedi olduğu için tam olarak ne olduğunu göremiyorum. Kene olma ihtimali var mı? İç dış paraziti var bu arada.

4 CEVAP

Yesimdurdu

Merhaba, çene altında ise kedi sivilcesi olabilir. Son zamanlarda stresli bi durum yaşadıysa veya evde herhangi bi değişiklik olduysa, çok yalnız kaldıysa ve en önemlisi mama ve su kabı plastik ise bu sivilceler olabiliyor maalesef. Vete götürmeniz de fayda var

Yesimdurdu

Merhaba, çene altında ise kedi sivilcesi olabilir. Son zamanlarda stresli bi durum yaşadıysa veya evde herhangi bi değişiklik olduysa, çok yalnız kaldıysa ve en önemlisi mama ve su kabı plastik ise bu sivilceler olabiliyor maalesef. Vete götürmeniz de fayda var

sanslibuyuyor

Su ve mama kabı plastikse çenesinfe sivilce çıkabilir veterinere giderseniz onun için sarımsı bir krem veriyorlar

cevizayaz

Bu tarz sağlık sorunları kesinlikle kendi kendinize çözüm bulabileceğiniz sorunlar değildir. Sivilce olabilir ya da kist olabilir ya da başka bir sağlık sorunu vardır bunu en iyi bilecek kişi veterinerdir. Tavsiyem kedinizin güvenliği ve sağlığı için kısa sürede onu bir doktora gösterin.