Yavru Halsiz Sokak Kedisi

pinarcaya

Bahcemizde annesiyle gezen bir yavru kedi var. Sanirim 1.5-2 aylik civari. Bugun farkettim ki gozleri sulanmis , halsiz ve kuru mama yemiyor.annesinden ayirmak istemedim ama az once alip eve getirdim. Birkac gun evde bakayim da kendini toparlasin diye. Yas mamayi biraz yiyor. Agzindan siringayla aminosol verdim. Agzindan yine siringayla su veriyorum. Yas mamasina balik yagi kattim. Baska ne yapabilirim? Bu sekilde iyilesir mi acaba? Sadece gozleri sulu ve halsiz. Onun disinda hapsurma oksurme burun akintisi gibi seyler yok. Grip yeni baslamis diye dusunuyorum.

21 CEVAP

pinarcaya

Beyaz degildi. Reflor benzeri bir ishal ilaci var. Ondan verdim. Ben de geceleri alayim diye dusunuyorum. Yarin ise giderken annesine veririm donuste ben alirim.

pinarcaya

Annesini emzirirken hic gormedim. Sadece beraber geziyorlardi. Sahiplendirme konusuna pek guvenemiyorum. Daha dogrusu insanlara guvenemiyorum artik. Bahcemizde bir suru kedi bakiyorum. 2 tane de yavru kedi geldi yeni. Iyilestirip onlarla yasamaya devam eder diye dusunuyorum. Annesi de zaten hep bizim bahcede.

Anonymus552223

Ya evet sahiplendirme sıkıntili olabiliyor ama bahcedeki kediler çok artinca da size zor olur. Gecmis olsun.

pinarcaya

Veterinere goturdum serum taktilar

pinarcaya

Birkac gune iyilesir heralde. Mevsim gecislerinde ishal cok yayginmis kedilerde. Ishalden dolayi cok su kaybetmis. Birkac gun veterinerde kalacak.

Minnakpatipuki

@Pinarcaya Nasıl yavru problem neymiş iyidir insallah