Bu Doğru Bir Tavşan Yemimi

Ceranasa3

Merhabalar 2 aylık yavru tavşanım var petshoptan bu yemi aldım doğru yemmi acaba

7 CEVAP

Nightcat

Biz de tavşan beslemiştik, onun yemine benzemiyor ama yanlış bir yem vereceğini düşünmüyorum. Bizim yemimiz premium Gold wings complete food for rodents

Ecerana

Ezilmiş buğday a benziyor. Bnde tavşan besledim ama hiç hazır yem almadım hatta Bi ara 13 tane tavşanın vardı. Bn buğday mısır saman karışık veriyordum hatta bazen seviyor diye kurumuş ekmek ya da gevrek de verdiğim oluyordur yumuşak ekmek değil ama kurumuş olacak kıtır kıtır çok seviyorlar yemesini. Ayrıca mutlaka saman verin bnce bir de kurutulmuş ot verin taze taş otlar ishal yapıyor yavru tavşanlar ı ya o yüzden Bn maydonuz gibi otları alıp kurutup veriyordum tavsiye ederim

Ecerana

Elma kabuklarını filan da kurutup verebilirsiniz merak ettiğiniz başka şeyler olursa tavşan hakkında sorabilirsiniz mesaj atarak

lwb

Petshoptan kaliteli bi kuru mama almalısınız, versele laganın ya da vitakraftın "tavşanlara özel" mamaları iyi oluyor onları öneririm.
Ayrıca kuru otları da HER ZAMAN yanlarında bulunmalı, onlar da petshoplarda paket halinde var.
Diyetlerinde meyve ve sebzeler günün belli saatlerinde verilir, özellikle yavruysa çok çabuk ishal olur, youtubeda yabancı kanallardan tavşan bakımları size yardımcı olucaktır.
Sürekli sürekli meyve sebze yedirme hatasına düşmeyin, kuru mama,ot da diyetlerinin bir parçası.

Ecerana

Egzotik pet dünyasi diye bi kanal var youtube da tavsiye ederim

Tavşanlarda karışık yem yalnızca besili olmaları için üretimde kullanılan tavşanlara verilen mamalardır. Siz yalnızca pelet ile beslemelisiniz. Kapalı mamalar pahalı olursa yemcilerden kuzu yemi olarak da alabilirsiniz.