Kedim Kakasını Kapatmıyor

Merhaba, 4 yaşında kısır dişi kedim birkaç haftadır kakasını kapatmıyor, sırf bu hafta 2 kez de kumu temiz olduğu halde kumuna değil, tuvaletin hemen yanına yaptı. İşin garibi yere yaptığını patisiyle kapatmaya çalıştı. Tuvaleti boyuna göre biraz küçük. Daha büyüğünü alacağım, fakat merak ettiğim bu bir tepki veya psikolojik bir sorun olabilir mi? Kokması, yere yapması sorun değil ama tuvalet boyutundan mı kaynaklı yoksa bir tepki olabilir mi diye merak ediyorum.
Teşekkürler şimdiden

9 CEVAP

Bu arada tuvalet 50x40x20 veya 50x30x20ydi çok hatırlamıyorum, daha büyüğünü de çok az gördüm

50x40x20 imiş

iameceevans

Tam olarak emin değilim ama psikolojik olabilir tepki göstermek için benim kedim de aynı şekilde kumuna yakın bir yerde yere yapmıştı kumu değiştirdim ve bir daha sorun olmadı ama sizin kumunuz temizse küçük geldiği için yapmış olabilir

Sselin1

Benim kedim tuvalet kabinin ustü kapali olunca hemen tuvaletini yapip çıkmak istiyor. Kapamadan çıkıyor. Yeterince rahat hareket edemiyor cunku tabi az da olsa tozunda etkisi var. Ama tuvalet kabinin üstünü kaldirinca tuvaletini özenerek kapatip cikiyor. Sizde birgun acık deneyin eger kapatirsa demek ki tuvalet kabindan dolayi yapiyordur.

patigunce

Kumu kirliyse veya kumu azsa yaparlar. Günlük temizle temizlediğin kdrini temizden doldur. Psikolojik tepkisi diilse tabi

kumu yaptığın an temizleniyor ve haftada bir falan ekleme yapıyorum. açık tuvalet.

Sselin1

Kumun yapisindan mi rahatsiz oluyor.acaba ince taneli ve kokusuz mu kumunuz ?

ince ve kokulu ama hiç başka kum kullanmamıştık bu huyu yeni yeni çıktı. ama kokudan rahatsız olabilir bazen ben bile oluyorum

Sselin1

Birde öyle deneyin isterseniz alerjik bir durumdur belki parfüme ve toza hassasiyet olabilir. Sonradan da oluşabilen bir durum çünkü.