Bagırsak Hassasıyetli Kedi İçin Kısır Kedi Maması

gulatakan

merhaba 7 aylık erkek kedımı ıkı hafta kısırlastırcam.Bagırsak hassasıyetı var aynı zamanda.onun için gımcat in macununu kullanıyoruz son aldıgımız mama da daha ıyı geldı ona.Ama sımdı kısırlastırınca aynı markanın kısır kedıler ıcın olanını almayı dusunuyorum.Ancak sadece balıklısı var onun da.pıyasadakı kısırlastırılmıs kedı mamalarının cogu gıbı.Balıklı mama kedımı ıshal yapar mı yine sızce?

10 CEVAP

Sselin1

Genelde kisir kedi mamalari tavuklu oluyor aslnda. suan hangi markayi kullaniyorsunuz siz. Icerigine gören benzer bir mama tavisye edebilirm. Belki de balikli sandiginiz mamanin icinde cok az balik vardir. Kedinizi etkilemez.

Sselin1

Dediginiz mamanin kisir mamasi ile sizin kullanidiginiz tavuklu seceneginin degerlerine baktim. Degerleri nerdeyse ayni. Tavuklu mama %28 protein %14 yag oranina sahipken kısır kedi mamasi %30 protein %12 yag içeriyor. Mineral degerleri iki secenekte de ayni. Yani suan kullandiginiz mamayi kisirlastirdiktan sonrada kullanmamaya devam edebilirsiniz. Kısır kedilere uygun. Ama hills ve royal canin olmasa bile daha kaliteli bir mama kullanmaya calisin bence. Matisse 10 kilosu 220 lira ya da brit sensetive 8 kilosu 150 lira. Belki ilerde gecmeyi dusunurseniz bu mamalara bakabilrisnz

Rozz

brit care missy kısırlaştırılmış kedi mamasını kullanıyorum farklı kısırlaştırılmış kediler için uygun mama seçenekleri de var onlara da bakabilirsiniz

Sselin1

Evet kullanabilrsiniz. brit premium sensetive'in mineral ve yag degeri kısır kediler icin uygun ama her kedi britin urunlerini sevmeyebiliyor almadan once numune istemenizi tavsiye ederim atlaspet gönderiyordu. Bu arada brit care ve brit premium ayni mama degil ikisini ayni firma üretiyor ama brit care icerik olarak daha iyi oyuzden fiyati daha yuksek.

gulatakan

tesekkur ederım denıcem umarım begenır :)

gulatakan

econature kullanıyorduk,şimi los felis e gectık tavuklusuna.Tavuklu da kurutulmuş et ve tavuk eti var.probiyotikli oldugu yazıyordu.1 aydır kullanıyoruz su an daha ıyı kedımın bagırsak hassasıyeti.ama balıklı oln kısır kedı maması.los felis in, o kadar ıyı degıl.econature ın kısır kedı mama ıcerıgı daha ıyı gıbı

gulatakan

hills ya da royal canin önerdi doktor ama 10 sokak kedımız 2 köpegımız daha oldugu ıcın öyle bi bütce ayıramadık

gulatakan

çok tesekkur ederım onerdıklerınızı almaya calısıcam :)

gulatakan

brit care sensitive cat olanı kısır kedim için kullanabilirim ama degıl mı?