İp Çekiştirme Oyunu

nathanffeer

Yavru köpekle ip çekiştirme oyununun kimisi enerjisini atması için güzel olduğunu söylüyor kimisi de agresyona, saldırganlığa yol açtığını söylüyor. Hangisi doğru kafam iyice karıştı. Sizin fikirleriniz nedir ?

2 CEVAP

Merloli

Yani ben hep oynattım ve bir sorun çıkmadı, onlar için çok eğlenceli oluyor.

Ip çekiştirirken karşıdakinin köpek oldugunu hatırlayıp onunla inatlasmadan oynanırsa şahane enerji attırır. Ama Daha "ver" komutunu öğrenmemiş çocukla "ipi ver, ver dedim, versene" vb geren komutlarla oynanırsa daha ziyade sinir yapar hayvanda.
Köpek koleji diye bi kanal var youtube.da. orada var bu konu, tavsiye ederim. Bizim baya işimize yaramıştı.