Köpeğim Kedimin Kakasını Yiyor.neden Olabilir?

mervecris

Son birkaç gündür köpeğim(8) yavru kedimin kakasını yemeye başladı. Nasıl bir zarar verir midesine? Ve ne yapabiliriz hiç bir fikrim yok.

2 CEVAP

Merhaba,

Köpeklerde kendilerinin veya başkalarının kakasını yeme davranışı çok sık görülen bir eğilimdir. Özellikle yavru köpeklerde annesini taklit etmeden, sıkılmadan, vitamin ve mineral eksikliğinden, eğer kızıyorsanız korkudan dolayı yeme davranışı görülebilir. Bir başka nedense mamadan kaynaklı olabilir. Yediği mamayı sindiremeyen köpekler dışkılarında aldıkları mama kokusunundan dolayı tekrardan kakalarını yiyebilirler. Bunlar genel bilgiler.
Anladığım kadarıyla 8 yaşında köpeğiniz. Öncelikle veterinerize götürerek bir eksiği olmadığından emin olunuz. Onun dışında yukarıda dediğim gibi bize ne kadar iğrenç gelsede köpekler dışkılarda bizim alamadığımız kokuları alabilirler.Yemesindeki en basit sebep, kedi kakasının kedi maması gibi kokması olabilir.
Bunu çözmek içinde mümkün olduğunca kumu sık sık değiştirin.

mervecris

Çok Teşekkür ederim. Kum kullanmıyoruz tuvalet deliğine yapıyor kendisi :)