Nasıl Barışacağız? :(

Simba7

Merhaba arkadaşlar, 4.5 aylık erkek King charles yavruya sahibim. 1.5 saat kadar önce masanın kenarını kemirdiği için birkaç kez sertçe “hayır” dedim ve biraz üzüldü. Bir süre benden kaçtı, huyudur, öyle yapar. Sonra peynir verdim, top getirme oyunu oynadık. Barıştık :) Ama top getirme oyunu sırasında birden bağırdı, sanırım kafasını masanın kenarına falan vurdu. Yanına gittim, ne oldu falan derken benden kaçmaya başladı :( sanırım kafasını benim acıttığımı düşündü. Şu an 1 saattir bana hiç yüz vermiyor ve gel diyince de kaçıyor. Hatta verdiğim ödülü bile yemiyor. Acaba önerisi olan var mı? Hızlıca nasıl barışırız :) bizimki biraz Nazlı ve şımarık da :)

3 CEVAP

mavitilki

Sanırım sadece karakter olarak öyle. Biraz özgüvensiz olabilir. Canı acıyınca saklanma eğilimi bundandır. Sık sık başka insanlar ve köpeklerle iletişimde olmasına özen gösterin. Sosyalleşmeleri önemli.

Simba7

Teşekkürler :) giderek benden soğuyor gibi hissediyorum, umarım öyle değildir :(

Simba7

Teşekkürler :) giderek benden soğuyor gibi hissediyorum, umarım öyle değildir :(