Oynamıyor :(

Simba7

Köpeğim oyuncakları ile kendi oynamak istiyor ve yanına gittiğimde de elinden alacağımı sanıp kaçıyor. Eğer ödül verirsem bazen getiriyor ama çoğu zaman attığım yere koşup orada oynuyor.

Köpeğim beni sevmiyor mu ? :( 4.5 aylık, erkek, King charles

6 CEVAP

Deniz579

Küçüklüğünden beri sizdeyse ve hiç şiddet görmediyse tetikleyici başka şeyler vardır. Mesela yememesi gereken bir şeyi yemeye çalışıyorken ağzından zorla alıyorsanız, ısırmaması gereken bir şeyi ısırken ağzından alıyorsanız büyük ihtimalle ondan dolayıdır.

Simba7

Karakteri böyle diyip kendi haline mi bırakmalıyım acaba? Çünkü Eğer oyuncaklarını alıp oynamaya kalkarsam daha da kaçmaya başlıyor. Açıkçası üzülmeye başladım.

Simba7

Sürekli yerdeki şeyleri yemeye çalıştığı için alıyorum evet :(

Ne yapmalıyım peki sizce? Yemesine mi göz yummalıyım? Yoksa oynamamasına razı mı olmalıyım?

Salyangoz, karınca, ağaç dalları, ot, çöp, ne bulsa yemeye çalışıyor yaramaz :(

mavitilki

Size getirmesi için eğitin. Bira karakteri de öyle olabilir. Ödül verince getiriyor dediniz. Günde birkaç kez aynı şeyi çalışın. Tasmayla çalışmak iyi olabilir çok çok uzağa gitmemesi için.

Deniz579

Elbette yemesine izin vermeyin zamanla yemesi ve yememesi gereken şeyleri ayırt etmeyi öğrenecektir. Kendi köpeğimden örnek vereyim poşet bulsa devamlı yemeye çalışıyordu ve ben hep gördüğüm an kızıp alıyordum. Fark etmediğim sırada yemiş. Bir kaç saat sonra kustu. Bir daha da poşeti yemeye çalışmadı. Bazı şeyler ne kadar engellense de işe yarayamayabiliyor deneyimlemesi gerekiyor.

Simba7

Çok teşekkürler cevaplar için.