Köpeğim Sürekli Yatağıma İşiyor.

Merhabalar küçük ırk bir köpeğim var şu an 9 aylık çiş eğitimini pette öğrettim aynı zamanda dışarıya da öğrettim. Normalde yatağa hiç çıkmıyor Yanımda küçük bir yatağı var benimle öyle uyuyor fakat akşamları dışarı çıkarıp oynatıp gelsem bile istemediği bir şey yaptığında( mesela ben mutfaktayken mutfağa girememesi) gidip yatağıma çıkıp işiyor. Evde bir iki saat yalnız kalınca işiyor. Hatta yatağı geçtim salondaki orta sehpaya bile çıkıp işedi. Ne yapmalıyım ? Nerede yanlış yapıyorum?

3 CEVAP

lwb

Dediğiniz gibi istemediği bir şey olunca yaptığı çok belli:) yatağınızı iyi dezenfekte ettiğinize emin olun
Çiş yaparken yakalarsanız hayır diyerek engelleyip bıraktığı anda da ödüllendirebilirsiniz

mavitilki

Sirkeli suyla silin yatağı sirke kokusunu sevmiyorlar

Yatakta neredeyse 5 kat çarşaf var alezle birlikte sürekli yıkıyorum ama nafile. :/ Yanımda yapmıyor görmediğim anda yapıyor ama deneyeceğim dediğinizi umarım iş üstündeyken yakalarım. :)