Kedim Mama Yedikten Bir Süre Sonra Kusuyor

izel33

Merhaba, kedim bugün mama yedikten sonra kustu. Daha sonra da üç kez mama yiyerek 10 dk içinde kustu. Şuan halsiz mamasını kaldırdım. Böyle bişey yaşayan var mı? Neden olabilir ? Yediği mamaları tüm olarak kusuyor

14 CEVAP

emrezrtrk

Yakın zamanda mama değişimi oldu mu?

lwb

Hızlı yiyor olabilir mi? Hızlı yiyince de kusuyorlar.
Azar azar verip kontrollü yemesini sağlayın, ona rağmen hala kusuyorsa vete götürmeniz şart

izel33

Mama değişimi olmadı. Hızlı yeme ihtimalini düşünerek az mama verdim yine kustu. Dünden beri mama yemiyor ama gece içtiği suyuda kustu:(

lwb

O zaman acilen bi vete gitmelisiniz

PandAiluroSena

Mama bozulmuş bayatlamış olabilir mi, aynısı iki gün önce benim kedilerimden birisinde de oldu cünkü. Paketinde muhafaza etmeme rağmen sanırım oda sıcaklıgında tuttugum için bozuldu diye düsünüyorum

izel33

Çok teşekkür ederim herkese bugün hiç kusmadı mamada yiyor. Umarım tekrar olmaz ama olursa hemen götüreceğim. Farklı bir durumda tekrar güncellerim.

izel33

mamasında sorun yok kontrol ettim hatta farklı mamada denedim sonuç aynı. Veterinimiz ile görüştük sorun devam ederse bugün gidecez röntgen çekilecek yabancı bir cisim yutmuş olabilir dedi. bugün şimdiye kadar hiç kusmadı umarım tekrar olmaz birde veteriner stresi yaşamayız :(

Senem066

Benim kedim de Temmuz ayında kısır mamadan sonda kusmaya başladı. Sonrası sulu açık sarı ve köpüklü kusuyordu. Umursamadım ama bi kaç gün sonra halsiz hiç yemek yememeye başladı. Götürdük testler yapıldı. Böbreğinde büyüme var dediler böbrek yetmezliği çıktı. Büyük ihtimal açık mama alıyordum onlardan olmuş ve zarar vermişti. Bir hafta klinikte kaldı tedavi oldu. Şimdi aylık kan kontrolleri oluyor değerleri çok iyi çok şükür. Sadece özel mama kullanıyoruz. Lütfen götürün ve baktırın. Hiç olmazsa kontrol olur. :)

PandAiluroSena

İyileşene kadar evde kendiniz haşlanmış dana etinden mamalar yapabilirsiniz halsizliğini falan toparlar hem de kuru mamadan çok çok sağlıklı

Ymrll

veterinere götürmen en iyisi

Ymrll

veterinere götürmen en iyisi

Ymrll

veterinere götürmen en iyisi

izel33

mia kuru mamadan başka bişey yemiyor çok nadir haşlanmış tavuk yiyor o kadar.

Pati96

Her mama her kediye olmuyor maalesef aynı sorunu biz yaşadık yiyor 10 15 dakika içinde kusuyordu. Başka bir mama denedik ve kusması geçti acaba mama kaynaklı mı diye kesinleştirmek için 10 15 gün sonra eski mamasını verdik ve yine kusmaya başladı anladık Kİ mama seçimi yüzündenmiş eski mamasını hazmedemiyormuş