Kuru Mama Yemiyor

0zgegok88

Golden Retriever 4.5 aylık bir köpeğim var. ND düşük tahıllı Kuzu etli mama aldım. Yemiyor. Belki mamayı sevmemiştir dedim. Brit Care somonlu tahılsız aldım, onu yemiyor. Pro Plan aldım yemiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Yarım saat kuralımız var. Yarım saatte yemezse mama kabını kaldırıyorum. Ödül mamaları, ev yemekleri hiç sorun değil yiyor. Ama kuru mamaya gelince kokluyor tadına bakıyor ve bir daha asla gidip koklamıyor bile. Önerileriniz nedir? Ne yapabilirim?

4 CEVAP

Sselin1

Keske n&d nin kuzulusundan sonra tavuklusunu veya baliksini deneseydiniz. Benim kedilerim kuzulusunu pek sevmiyor. Balıgı cok sevdikleri icin balikli n&d ye bayılıyorlar mesela yogun bir sekilde balik kokuyor çünkü. Kuru mamayi et veya tavuk suyu ile islayarak vermeyi deneyin belki bu sekilde kuru mamaya alışabilir.

PandAiluroSena

önce az kuru mama+fazla yaş mama sonrasında eşit miktarda kuru mama+yaş mama ve en son fazla kuru mama+az yaş mama şeklinde kuru mamaların geçiş döneminde yaptığımız gibi miktarı yavaşça arttırarak kuru mamaya alışmasını sağlamaya çalışabilirsiniz.kuru mamanın yüzüne bakmayan hep yaş mama yemek isteyen kedimi bu şekilde alıştırmıştım

jelli

biz de nd kullanıyoruz severek yiyor bazen yüzüne bile bakmıyor. yaş mamayla karışık ya da yaş mama verince tekrar kuru mama yemeye başlıyor. belki nazlanıyordur deneyin derim

0zgegok88

4 gün önce kuduz aşısını oldu. Bir de diş çıkarma dönemi acaba ondan mıdır?