Köpeğim Asosyal Gibi Ama Değilde

Tarcinzeze

Köpeğim 1 yaşından biraz büyük (15 aylık). Hiçbir köpekle oynamıyor. Erkek köpek görünce havlıyor, kavga etmek istiyor. Dişi köpek görünce yine oynamıyor bu sefer afedersiniz ama çiftleşmek istiyor. yavru yetişkin fark etmiyor.
Bizim oğlanın bu huyundan nasıl vazgeçiririz ?

2 CEVAP

mheethown

Merhaba , öncelikle size şunu sorayım köpeğinizin tasmasını sıkı tutmanız onu gergin hale getirir bunu yapıyor musunuz? Bir diğeri de etrafınızda sakin bir köpek varsa sokak köpeği olabilir kuyruğunu sallıyorsa köpeğiniz ile beraber onun yanına doğru gidin ve havlaması durumunda onu sürekli dürtün bunu alışkanlık haline getirirseniz başka köpeklere karşı havlama huyu kalmayacaktır.

Tarcinzeze

evet tasmasını sıkı tutuyorum. Çünkü beni çekiyor.

Söylediğinizi aynen uygulayacağım. Teşekkür Ederim.