Kendim Parazit Kustu!!

Wilbeoks

Kedim bugün 2 defa kustu ve ikinci kustuğunda parazit fark ettim. Ne yapabilirim yardımcı olun.

12 CEVAP

Fatiko

Parazit nasıl kusuyor içinde solucan gibi şeyler mi oluyor

Deliladilan

Caniverm 700 mg alıp yarısını verin. ortadan bölme yeri var zaten. 15 tl veterinerlerde. çok etkili bir iç parazit hapı

Deliladilan

ama hap yutturmak zordur. iç parazit için ense damlası var Profender. o da 35 tl. veteriner kedinizin kilosuna göre verecektir. en kolay çözüm. ben de kullanıyorum ağız kokusu vardı geçti. demek ki etkili :)

Nightcat

Tabii ki veterinere götürün.

iameceevans

Aşılarını yeni mi yapmıştınız. Bildiğim kadarı ile aşılarını yeni yaptıysanız bunu görmeniz normal ama yeni değilse veterinere götürmeniz gerek aşı vakti gelmiş olmalı

Wilbeoks

Aşı yaptırmadım parazit hapı alıp yuttursam kendim olur mu? Olursa hap ismi önerirmisiniz lütfen.

PandAiluroSena

veterinere götürün kedilerde de kullanılabilen insan ilaçları var ama bunlar her parazit türüne etki etmiyor maalesef,ayrıca dozu doğru ayarlayamama ihtimaliniz var veterineriniz muhtemelen 3 gün arka arkaya tablet verecektir sonra parazit falan kalmaz.

Wilbeoks

Kedim daha yaşına girmedi 1 ayı var. Paraziti yüksek ihtimalle kıl paraziti ince ve uzun. Yarım caniverm yuttursam ağır kaçar mı.@Deliladilan

Deliladilan

kilosuna göre veriyorlar diye biliyorum. bana öyle verdi en azından veteriner. yaş konusu geçmedi. yine de sormakta fayda var

Wilbeoks

Tamam sağolun

pinarcaya

Benim de bahcede baktigim kedi parazitlerle mucadele ediyor. Karni kocaman oldu. Profender yapti bugun veteriner. Umarim iyilesir:( size de gecmis olsun.

Sselin1

veterinere gitmenizi tavsiye ederim. Ic parazit ilaci uygulatmaniz lazim pahali bir ilac degil. Fiyat ogrenip oyle gidebilrsiniz zaman kaybetmemeye calisin. 2-3 hafta sonra tekrar uygulatmaniz gerekecek yumurtalardan cikan parazitlerin de olmesi icin.