11 Aylık Rus Finosu Tuvalet Sorunu

kayrahanim

Selamlar, 6 ay önce dişi bir rus finosu evlat edindim. Evde ped eğitimi ve sabah akşam büyük tuvaleti için yürüyüş şeklinde tuvalet eğitimine başladık. Ancak 6 aydır başaramadım. Şöyle ki bazen pedine yapıyor, bazen yapmıyor. Bazen kirli ped bile olsa yapıyor (pedi günlük değişiyor ama gün içinde yapmış oluğu için kirli dedim) ama bazen de yeni değiştirmiş olduğum pede yapmıyor. Ped bizim tuvalet kapımızın karşısında. Özellikle son 1 aydır, bir kez yapıyor sonra hep hole yapıyor. Değiştiriyorum yapmıyor. Hiç kısıtlama/kafes uygulamadım. Açıkçası pek düşünmüyorum. Bunun dışında bir öneriniz, şöyle yaparsan iyi olur dediğiniz bir tavsiyeniz var mı? Gün içerisinde evde yalnız kalmak zorunda olduğu için pede alıştırmaya çalışıyorum

4 CEVAP

Benim de 9.ayının sonunda olan dişi bir rus finom var. Henüz regl olmadıysa çişini tutması ve çiş yerini denk getirmesi zormuş; mesane tam gelişmediği için pedine yetisemiyor olabilir..
Benim kızım bu ay regl oldu ve çiş alışkanlığı birden düzeldi. Balkon giderine gidip cisini yapiyor.

Sabahları ve akşamları min 30 dk gezdirin imkan varsa. Her istediği yerde durun. Böylece tamamen boşaltır mesanesini.

Çiş yönlendirme spreyleri var onları denediniz mi? Onu sıktığınız yere yapıyor gerçekten.

Cemreserap

Merhaba bende kopegime cis aliskanligini biraz zor kazandirdim tuvalet kabini banyoya koymustum ama o surekli baska yerlere yapiyordu onu izledim en cok hangi yere yapiyorsa kabini oraya koydum buda dis kapinin orasiydi hergun kabi bir karis bir karis ceke ceke banyoya kadar getirdim ben kabi cektikce oda yonunu degistirmeye basladi suan banyoda duruyor kabi ve eger banyo kapisi kapaliysa yada temizlemek icin kabi aldigim anda tuvaleti gelmissede yine kabin durdugu yere yapiyor

kayrahanim

Şuan regli, hal daha kötü olmaya başladı. Koltuklara bile yapıyor.

Çişini sabit bir yere yapmadığı için de çiş pedini taşıyamıyorum. nereye taşırsam başka yere yapıyor :(

kayrahanim

Her gün sabah akşam en az 60 dk gezdiriyorum. Tehlikeli alanlar hariç her yerde duruyoruz beraber. Ama çok ürkek bi köpüş olduğundan en ufak sese kaçıyor.