Yavru Köpeğim Aşırı Halsiz

nhldmr

Birkaç gün önce baba Rottweiler anne sokak köpeği olan melez bir yavru sahiplendim veterinerim henüz 45 günlük civarı olduğunu söyledi dün iç dış parazitlerini yaptırdım fakat veterinerden geldikten sonra aşırı derece uyku hali yemek yememe iştahsızlık olmaya başladı bu sabah zorla yaş mama yedirdim bir süre sonra geveleyip çıkarmaya başladı şuan saat 5 buçuk yemek yedirmeye çalışıyorum fakat geveleyip çıkarıyor ve öğürmeye başlıyor ve geldiği günden beri ara sıra hıçkırık tutuyor ayrıca bugün kakası ishal şeklindeydi neden olabilir kefir iyi gelir diyolar yavru bakımından anlayan yardımcı olabilir mi lütfenn

1 CEVAP

Hıçkırık, mide problemi gostergesi de olabilir, mamaya karşı bi duyarlılık belirtisi de..
Yavruyken kanlı ishal ve mide sorunu yaşadığında veterinerimiz bize şöyle bir beslenme diyeti önermişti (2.5 aylık idi):

  • 4 öğün 2 cm kadar taze taze haşlanmış ve didiklenmiş tavuk eti, yanında da 1 tatlı kaşığı yağsız tuzsuz pirinç lapası

  • ishal ve mide sorunlari o donem yaklaşık 1.5 hafta sürmüştü. Sonrasında bu yemek öğününden azar azar azaltıp yerine kuru mama koymuştuk. Advance initial diye bi mama yemişti. Bu da 1.5 hafta sürdü.

  • yaklaşık toplamda 3-4 hafta sonra tamamen normale dönmüştü.

Veterinerinize bir danışın belki uygun görür bunu. Kuru mama yemek istemiyorlar halsiz ve mide sıkıntısı yaşarken.