Sokakta Baktığım Yavru Kedi Durgunlaştı - Hızlı Nefes Alıp Veriyor

back55

Merhaba. 1.5 Aydır sokakta anne ve yavrularına bakıyorum. 1 aydır Onlara ciğer alıp haşlayıp sabah akşam veriyordum. Sonrasında ise mamaya geçtim ayrıyeten annelerini emiyorlardı. En oyuncu kedi ne olduysa 1 haftadır öyle durgun ki anlatamam bir yerden az yüksek bir yere kolayına atlayamıyor, çok hızlı nefes alıp veriyor(hırıltılı) ve öksürüyor ciğer hariç hiçbir şey yemiyor. Ciğer aldığımda ciğere saldırıyor koşuyor resmen. Sorun ne olabilir ? 3-4 gün aralıksız yağmur yağdıgı günler oldu

4 CEVAP

Anonymus552223

Bulasici bir hastaliga yakalanmis olabilir, soguk alginligi olabilir vs. Kiş geldi ve yavrularin cok azi hayatta kalacak. Ama gucunuz yetiyorsa veterinere gosterebilirsiniz tabi

Anonymus552223

Umarim kolay bir hastaliktir ve kolayca iyilesir, cok gecmis olsun.. evinizde bakabiliyorsaniz bir sure sicak ortamda durmasi iyi olur. Veya yuvasina sicak su torbasi birakabilirsiniz eger icinde yatiyorsa

back55

Onlara yuva yaptım ve ölmesini istemem yarın getireceğim.

back55

Bugün veterinere götürdüm enfeksiyon kapmış .Uzun zamandır da yemek yemediği için halsiz düşmüş. 3 gün boyunca sabah akşam serum alacak. Yaş mama yemiş biraz. Durumu çok kritik iyileşecek benim kızım inşallah . Bu arada annesi de 1 kedisini başka yere taşımış diğeri gözleri enfeksiyonlu olduğu için kapandı iyice getiremiyor(Çok ürkek yakalanmıyor). Bi yandan iyi bir şey yapıp bir yandan anneyi üzmek moralimi de bozuyor.