Pug Köpeğim 6 Aylık Merdiven İnmekten Korkuyor

cerensolmaz

Merdiven indirmeye çalışınca ağlıyor gelmek istemiyor kucağımda bile titriyor inerken sizce neden böyle ne yapabilirim?

5 CEVAP

Crnslk

Merhaba pug ırkı genel olarak her şeyden korkmaktadır. Zaten ırkın kalıtsal hastalıklarından biri olan kalça çıkığı tehlikesi sebebiyle en az 1 yaşına kadar merdiven indirip çıkarmayın bence.

eceyayl

Bence merdivende sevdiği oyuncakla oyun oynatabilirsiniz ama ilk baş merdiven basamakları az olan bir yerde başlayın ona korkacak bir şey olmadığı göstermek için sizde merdivenleri onun gözü önünde inip çıkın belliki ya fobisi var ya da daha önceden bir şey yaşamış :))

cerensolmaz

Evet deneyebilirim, çok teşekkür ederim ☺️

puglife

Aynı durumdan muzdarip olduğum birini bulduğuma sevindim doğrusu. Neredeyse 7 aylık olacak pug cinsi köpeğim ve merdiven çıkıyor ama merdiven inemiyor. İki katlı evde yaşadığımız için biz evde yokken üst kata çıktığında inemiyor, bu baya kötü bir durum. Zamanla alışması için uğraşıyorum hâlâ. Ya da yakın zamanda merdivene kapı alacağım, çıkamaması için. Yukarısı çok sıcak oluyor bu yaz günlerinde ve nefes darlığı konusunda zaten hassas olan köpeğime iyi gelmiyor. Yapacak bir şey yok.

End_19

Benim maltese cinsi kızım var bizim ki 9 aylık hala çıkmıyor merdivenleri. Ağlıyor direk kucak için