Kaka Sorunu Delireceğiz

Merhaba arkadaşlar . Eve yeni bir kedi geldi 1 yaşında british shorthair dişi. Asla kum kabına kakasını yapmıyor.Tekir kedimizde hiçbir sorun yok kumunu beğeniyor ama yeni gelen bu kedi kakasını dışarı yapıyor. Çişini kum kabına yapıyor ara sıra ama yapsa bile kumla üzerini örtmüyor. Patileriyle asla kazdıramıyoruz kumu ve o sırada debeleniyor kaçıyor. Kakasını banyo fayanslarına ve duşakabine yapıyor.Kullandığımız kum ince taneli beyaz sabun kokulu lindocat kedi kumu.Bunun nedeni ne olabilir nasıl önleyeceğiz?Kaka temizlemekten tükendik artık

16 CEVAP

Aynı sorunu yaşadım. Sonra gece yalnız kaldıklarında diğer kedinin onu sıkıştırıp dövmek istediğini fark ettim. İki kediyi ayrı odalara koyup denedim. Korktuğu kediden ayrılınca kum kabına yapmaya başladı. Mecburen kediyi evinde başka kedi olmayan kuzenime verdim.