Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kaka Sorunu Delireceğiz

Merhaba arkadaşlar . Eve yeni bir kedi geldi 1 yaşında british shorthair dişi. Asla kum kabına kakasını yapmıyor.Tekir kedimizde hiçbir sorun yok kumunu beğeniyor ama yeni gelen bu kedi kakasını dışarı yapıyor. Çişini kum kabına yapıyor ara sıra ama yapsa bile kumla üzerini örtmüyor. Patileriyle asla kazdıramıyoruz kumu ve o sırada debeleniyor kaçıyor. Kakasını banyo fayanslarına ve duşakabine yapıyor.Kullandığımız kum ince taneli beyaz sabun kokulu lindocat kedi kumu.Bunun nedeni ne olabilir nasıl önleyeceğiz?Kaka temizlemekten tükendik artık


16 CEVAP

Sselin1
Sselin1

117356

Kalin taneli dagilmama acisindan daha iyi ama topaklanma konusnda kesinlikle ince taneli. Kedileri ince taneliyi daha cok seviyor bir de :) kapali tuvalet önune de delikli paspas koyunca dagilma problemi bayagi azaliyor. Benim kalin taneli olarak kullanipta memnun kaldigim bir kum yok ne yazik ki. Belki baska arkadaşlar bir öneride bulunur. Bu arada kullandiginiz tuvalet kapali mi eger alan darsa rahat edemegi icin de disariya yapiyor olabilir.


Sselin1
Sselin1

117356

Evet yeni bir tuvalet kabi alip deneyin ya da öncesinde bir kutuya kum koyun kediniz kullanmasin. Kendisine ozel kum olunca kullanir belki. Bir de parfümsüz kum kullanmanizi tavsiye ederim ya da daha hafif kokulu kumlar. Koku duyulari bizimkinden daha güclü. Parfumden de rahatsiz olabilir.


iameceevans
iameceevans

2741

Eğer kumu çok fazla saçıyorsa kalın taneli alabilirsiniz ben ince taneli kum aldım pişmanım kalın taneliye tekrar geçeceğim kedim küçük olduğu için saçtırıyor ve sanki diğeri daha iyiydi


Zacun
Zacun

91

Birde düzenli olarak temizlenmeyincede ortalara yapabiliyorlar..


110965
110965

695

Dişi kedi tekir kedinizden korkuyor olabilir. Ya da kısır değilse kızan zamanında da böyle dışarı yapabiliyorlar. Kum kapları banyoda mı?


iameceevans
iameceevans

2741

Belki de tekir kedi ile aynı kaba yapmak istemiyordur


Zaten iki ayrı kum kabı var ama ikisi de birbirininkine yapıyor onu nasıl engelleyeceğim ki :( parfümsüz almayı denicem peki kalın taneli önerir misiniz?


ardaferda
ardaferda

2148

Başka kedi ile ortam tuvalet kullanmak istemiyordur muhtemelen.Yeni bir tuvalet alın bence sorun çözülür


Sselin1
Sselin1

117356

Kakasını nereye yapiyor eger sorun buysa surekli yaptigi yere koyarsaniz çözüm olabilir. Bir yavru kedimde boyle cozum olmustu. Ama her buldugu yere yapiyorsa sorunun bu oldgunu pek sanmam


Merhaba
2 kedi aynı kum kabını kullanıyorsa diğeri yapmaktan kaçınabilir. Yani diğer kedi tekir olan üstünlük kurmuştur. Mutlaka yeni bir kum kabı alıp ayrı bir odada tutup eve yeni gelen kediyi alıştırmalısınız. Bu bir depresyon belirtisi ayrıca veterinere danışıp anlatın lütfen.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 551 Görüntüleme
  • 16 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 24507 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR