Erkek Kedi Kısırlaşma

Maumau

Erkek kedim henüz 6 aylık. Henüz kısırlaştırmayı düşünmüyoruz ama sormak istediğim bir soru vardı. Acaba erkek kediler de dişi kediler gibi doğum kontrol hapı kullanabişiyorlar mı?

3 CEVAP

Dişi kedilerin doğum kontrol hapı olduğunu kim söyledi ki? Ne dişi kedilerde ne erkek kedilerde böyle bir durum yok insan mı bunlar? Hormon iğnesi diyorsanız zaten bunları yaptıran insanların amaçlarını anlayamıyorum hayvanlar harap oluyorlar. 6 aylıksa daha kızgınlığa girmemiştir 1-2 ay sonra falan girer girdikten birkaç gün sonra ya da girmeden kısırlaştırabilirsiniz. Zaten erkek kedilerde kısırlaştırma çok basit bir olay. Ya kısırlaştırın ya da kısırlaştırmayın sizin tercihiniz ama asla hormon iğnesi kullanmayın, veterineriniz bunu tavsiye ediyorsa acilen veterinerinizi değiştirin.

Hormon ile Baskılama doğru bir yöntem değildir.

Belki bu Yazımız Size Erkek Kedi Kısırlaştırma hakkında bilgi verebilir.

Maumau

Aaaa anladım. Bu horman iğnesi veya ilacı dediğiniz şey tam olarak nedir ve neden zararlı acaba öğrenebilir miyim