Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Sahiplendiğim 1 aylık kediye 3 çeşit mama verdiğim halde hiçbir şey yemiyor. Ne yapmalıyım?

mehdijon
mehdijon

170 Puan

3 gün önce öğle saatlerinde annesi ölmüş, 5 kardeşi olan, doğduğundan beri anne sütü içmemiş, önceki sahibi tarafından kuru mamaya alıştırılmış bir yavru kedi sahiplendim. Aşağıdaa 3 günlük maceramızı özetledim.

    1. gün: Eve geldikten sonra bir petshoptan aldığım mamayı vermeme rağmen yemedi. Günü aç bitirmesin diye ıslak mama verdim ve paketin yarısını yedi. Gece bir kere çişini yaptı.

    1. gün: Sabah hem kuru hem de ıslak mamasını yemeyince süt tozu aldım. Biraz zorlamayla 40 ml civarı sütü tüketti. Ayrıca farklı bir marka (purina one) mama almama rağmen onu da yemedi. Bir sabah bir de akşam çişini yaptı. Akşam ayrıca kakasını yaptı.

    1. gün (Bugün): Önceki mamalarını yemediği gibi önceki sahibinin yedirdiği, royal canin verdim. Bunu da yemedi. Bugün içerisinde de yalnızca 40 ml süt tüketti. Ayrıca bir kere çişini, bir kere de kakasını yaptı. Şu anda iplerle canlı bir şekilde oynuyor. Fakat günün oldukça büyük bir kısmında uyuyor. Ayrıca aldığım yemesine teşvik etmek için aldığım vitamin haplarına, yaş mamaya, kedi tırmalasına, topuna karşı oldukça isteksiz. Vücut sıcaklığı iyi durumda. Yarın veterinere götürmeyi düşüyorum. O zamana kadar yemekle ilgili bir tavsiyeniz var mı? Acaba önce ev, sonra petshop sonra bir başka ev derken yalnız kaldığı için yanına yeni bir kedi mi almam gerekiyor?
6 CEVAP

Sselin1
Sselin1

117319

Tavuk haslayabilirsiniz genelde yavru kediler bayılıyor. Bendeki yavru kedi de ac olmasina ragmen purina one kuru mama yemedi , felicia da yemedi ama n&d balıklıyı bayagi sevmisti tabi ilk tercihi haslanmis tavuktu :) ve canavar gibi yiyordu yavrunuz gercekten cok az yiyor istahi acilir umarim.


Deniz579
Deniz579

942

Hareketlerini iyi gözlemleyin lütfen ben yakın zamanda kedilerimden birini (1 aylık) gençlik hastalığından dolayı kaybettim. İlk önce iştahtan düştü sonra oyundan en sonda tuvaletini bile yapamaz hale geldi. Gerçekten sağlıklı olduğundan emin olmadan başka bir kedi sahiplenmeyiniz. Mama konusuna gelince kedi süt tozuyla yan dişleri çıkasaya kadar besleyebilirsiniz. Yerini yurdunu benimseyememiş olabilir. Mamaları sevmemiş olabilir. Ya da dediğiniz gibi yanlız hissediyor ve korkuyor olabilir. Proplan iştah açıcı diye duymuştum o markanın yavru kediler için olan yaş mamaları çoğu kedi tarafından iştahla tüketiliyor. Fakat süt anne bulmanız daha iyi olacaktır.


mehdijon
mehdijon

170

Yan dişleri çıkmış durumda. Zaten önceden de kuru mama yiyormuş. Umarım bu akşam bir şeyler yemeye başlar da içim rahatlar. Bahsettiğiniz yaş mama ilk gün yediği zaten. Royal canini yemezse tekrar onu deneyebilirim. Hastalık ile ilgili yarın veterinere danışırım. Cevabınız için teşekkürler.


SerkanO
SerkanO

996

1 aylık çok küçük değil mi ? Ben o süreçte sadece yaş mama yedirdim.


aorhan36
aorhan36

4

Bende 2 hafta önce yaklaşık 2 aylık bir kedi sahiplendim. Kuru mama yiyor demişlerdi ama benim aldığımı yemedi bende yoğurdu biraz sulandırıp içine de kuru mamayı karıştırdım. Bu şekilde çok güzel yiyor.


epiglottis
epiglottis

137246

Halsizlik veya hastalik, soguk alginligi gibi bisey olabilir, hareketleri oyuncu mu? Veya sadece degisiklikten dolayi da olabilir, ama bir sekilde tavuk falan seveceginbisey bulun, anne sutu de icmemis 1 ay cok kucuk daha tam atlatamiyorlar tehlikeyi


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 197 Görüntüleme
  • 6 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 22966 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR