Mama Değişimi

ardaferda

Yeni bir kedi sahiplendim 2 buçuk aylık.Aldığım kişi mama değişimi 2 ay sonra yapmamı söyledi.Şimdi geçiş yapsam sorun olur mu acaba.

4 CEVAP

Kevserhaksever

Henüz yeni olduğu için bir süre beklemenizde yarar var çünkü değişiklikten pek hoşlanmıyor kediler malesef :) en azından 1 ay mama değişimi yapmayın hemen ishal olabilir tatlı bebek :)

Merhaba bende bir önceki sahibinden alıp mama değişimi yaptım ama şöyle anlatayım bir önceki kullandığı mama ile kendi aldığım mamadan azar azar koyup alıştırdım. Sonra eski mamasını azalttım bunu 15 gün boyunca uygulayın. Bu arada Royal canin kitten mother and baby cat mamayı tavsiye ederim gelişiminde inanılmaz rol oynayan bir mama 4. ayında sonra kittten serisine başlayın farkı görüceksiniz :)

surpriz

veterinerimize ben de bu konuyu danışmıştım. kendisi yavaş yavaş değiştirmemizi söyledi. yarı yarıya karıştırıp birkaç gün verdik. eskisi bittiğinde de tamamen yenisine geçtik bir sorun yaşamadık. inşallah siz de yaşamazsınız

ardaferda

Tavsiyelerinize uyacağım teşekkür ederim