Köpeğim Kendini Korumayı Bilmiyor

Merhaba Arkadaşlar ;
Benim 14-15 aylık erkek rottweiler köpeğim var. Aile ortamında büyüdüğü için çok oyuncu ve uysal , asla saldırganlık özelliği yok. Böyle olmasına rağmen dışarda gezerken her zaman bağlı gezdiriyorum insanlar korkmasın diye. Ancak geçenlerde salınık bir pittbull saldırdı çok büyük yaralanmadan atlattık. Bugün de yine salınık dogo arjantin saldırdı, Allahtan ısırmadan ayırdık. Bizimki oyun oynayacağını zannediyor bu yüzden de karşı taraftan saldırı beklemediği için kendini korumaya dikkat etmiyor. Hayvanları çok seviyorum kesinlikle birbirlerine zarar vermesini istemem ama bizimkinin sürekli oyun oynamaya çalışması ve sürekli yaralanmaya maruz kalması beni çok endişelendiriyor. Bu konuda değerli görüşlerinizi bekliyorum . Teşekkürler..

2 CEVAP

burakgoksinn

çok el bebek gül bebek yetiştirmişsiniz maalesef benim alman kurdum vardı hem çok sadık hem beni hem kendisini çok iyi koruyan bir köpekti onu biraz özüne döndürmeye çalışsanız iyi olur yoksa zorluk çeker

incimia

bu köpeklerde gerçekten uysal yetiştirmelidir ancak rot gibi türlü köpeklerde az da olsa saldırganlık duygusu bulunması lazım. bu olaydan sonra biraz onu kendini korumayı öğretin