Kedi İle Seyehat

Kediperi

Merhaba, kedim 3 aylık ve birkaç ay sonra yurt dışına seyehate çıkacağız, ulaşım yaklaşık 2,5 saat sürecek ve bu sırada mama-su-tuvalet olayını nasıl yapmalıyım? Ve uçağın kargo bölümüne aldıkları doğru mu?:(

16 CEVAP

Incirreis

Uçağın kargo bölümüne koyduklarını bende duymuştum ama bikeresinde uçakta adam kedisini yanına sepetiyle koymuştu sanırım onada koltuk almış

Pisimiyav

Merhaba bende bu konudan çok muzdarip oluyordum fakat deneyimledim kediyi uyutmanızı tavsiye etmem genelde kimse tavsiye etmiyor uçak bileti almadan önce araştırıp kedinize de bir bilet alın zaten kediniz küçük olduğu için yanınızda çantada kalması sorun olmayacaktır bileti almadan önce kediniz için de bir bilet alın ve yanınızda götürün biz arabayla 9 saatlik yola götürdük ve hiçbir şekilde yiyip içmedi çişini de yapmadı evden çıkarken yiyip içirin çişini yaptırın zaten o anki stresle hiçbirşey yemez diye düşünüyorum

lwb

Seyahatiniz çok uzun olmucaksa, evinize düzenli olarak gidip gelip mama-su-kumuna bakabilcek birine emanet etmenizi öneririm.

Anonymus552223

Evet 2 3 saatte yemek icmez kaka yapmaz fakat stresten altına işeyebilir. Bebek altligi gibi bisey koyun kutusuna. Ve kargo bolumu asla olmaz bilet alin gerekirse, ust katta izin veriyolar. Aşı karnesine ozen gosterin, indiginiz yerde prosedur nasil ona da bakin

Merhaba
Kediler uzun yolculuklara gelemeyen hayvanlar. Hemde daha 3 aylık minicik kıyamam.. onun size en çok ihtiyacı olduğu bir dönemde güvendiğiniz birine emanet edebilirsiniz. Uçağın kargo bölümüne bile alsalar korkabilir ve soğuktan üşür. Yanınıza almanız gerekiyorsa kafesin altına idrarını emen hasta altı bezleri var onlardan serebilirsiniz.

ardaferda

8 kiloya kadar kabinde götürebiliyorsunuz .8 kilonun üzeri kargo bölümünde gidiyor.Taşıma çantası ile 8 kiloyu geçmiyorsa yanınızda kabinde sorunsuz bir şekilde gider.Yalnız kabin için küçük bir taşıma çantası almanız gerekiyor .Uçak firmalarının açıklamalarında ölçüler mevcut hangi firma ile gittiğinize bağlı ölçü durumu.Tuvalet yeme içme için de seyehatyen 3 saat öncesi çok fazla yedirip içirmezseniz tuvalet ihtiyacı olmadan rahatlıkla gider

Ceydakar311

Kedinizi yaniniza alabilirsiniz. Strese gireceği için mama su ihtiyacı olmucaktir. Verseniz de yiyip içmez. Uyutmanizi öneririm ucagin sesi cok korkutuyor onları. Son olarak da tasıma cantasinin icine hasta alti bezi serebilirsiniz. Tuvaletini yaparsa da sorun olmaz

wiya

Bugun bizde veterinerine göturduk panterimizi:) tasima cantasinin iceriside araca koydugumda gidene kadar agladi:( dönerken aileden bir kisi daha geldi yanimiza, araci o surdu bende minnagimi camasindan cikarttim kucagima aldim, araclara camdan baka baka geldik:)hic aglamadi bu sefer. Ama giderken strese girmis olacakki baya tuyleri dökulmustu,kedinizin ilgisini cekecek seyleri onu rahalatacak seyleri yaniniza almanizi tavsoye ederim.ama lutfen ucagin bagaj kismina koydurtmayiniz, ne yapar orda zavallim:(

incikko

Benim kedim 4,5 aylıkken uçakla seyahat ettik. Havaalanı, uçak ve aktarmalarla gidişte 6, dönüşte 8 saat yoldaydık. Hiçbir sorun yaşamadım ancak webden epey yazı okumuştum. Yemek vermeli mi, su nasıl vermeli gibi... bir kaç siteden seyahat yazısı okumanızı öneririm.

  1. Yurtdışı seyahatlerde hayvanların ülkeye kabul şartları değişebiliyor. Çip takılması istenebiliyor mesela. Lütfen inceleyin.

  2. Uçakta taşınmasına yönelik havayolunun koşullarına web sitesinden girip bakın ve gerekli tüm detayları arayıp sorun derim (Ona da bilet almanız gerekecek)

  3. Ben giderken Kot Bayoun denen bitkisel bir ilaç kullandım. Uyku ilacı değil, sadece agresyonu alıyor. Güvenlik geçişlerinde çantadan çıkarmanız istenecek, oralarda biraz direndi benimki. Bu tip bir ilaç düşünürseniz veterineriniz yönlendirir.

Tabi her kedi farklı oluyor... bunu da unutmamak lazım.

Dilerim rahat bit seyahat olur ikiniz için de...

Kediperi

:(((( teşekkür ederimmm

burakgoksinn

uyutmanızı öneririm

Anonymus552223

Ust katta dedigim uçakta :) otobus olunca kesin bagajda ama ucakts izin veriyolar

Merhaba
Kediler uzun yolculuklara gelemeyen hayvanlar. Hemde daha 3 aylık minicik kıyamam.. onun size en çok ihtiyacı olduğu bir dönemde güvendiğiniz birine emanet edebilirsiniz. Uçağın kargo bölümüne bile alsalar korkabilir ve soğuktan üşür. Yanınıza almanız gerekiyorsa kafesin altına idrarını emen hasta altı bezleri var onlardan serebilirsiniz.

Kediperi

Herkese cok tesekkur ederim, degerli bilgileriniz cok fazla isime yaradi

Kediperi

Minnettarim...