Kanlı İshal!!

Burcumdnmz

Merhaba 3 aylık golden köpeğim kanlı ishale yakalandı 3 gündür hastanede serum la besleniyor ilaçları herşeyi yapılıyor ama hicbir gelisme yok yemek yese toparlıycak diyolar ama yemek bile yemiyor çok çaresizim ne yapıcağımı bilmiyorum lütfen bir yol gösterin onu kaybedemem

5 CEVAP

RaGe

Serumla besleme sırasında veterinerde bulunduğu için farklı bir ortam yeme iştahını kaçırmasına sebebiyet vermiş olabilir. Mümkün olduğunda rahat ettirmeye çalışın, stresten uzak tutun. mamasını büyük bir sabır ile yedirmeye çalışın. Farklı sağlıklı mamalar deneyin. Sabırlı olun sevginizi gösterin. İlaçlar herşey bir yana sizin de göstereceğiniz bol sevginin ve ilginin çok büyük katkısı olacağını göz ardı etmemek lazım.

Burcumdnmz

Çok teşekkur ederim veterinere onu eve götürüp sabah akşam tedaviye götürüp getirmeyi istedigimi söylüycem umarım kabul eder çünkü orda kafesin icinde perişan halde aslında çok haklısınız o kadar caresizim ki 4 gündür hicbir ilaca tepki vermiyor yemek yese toparlıycak diyorlar

Zor ihtimal yaşar büüyk ihtimalle ölür asıl soru şu kanlı isale nasıl yakalandı?

Serumlarını alıyorsa ekstra yapacak pek bir şey yok öncelikle moralinizi yüksek tutun köpekler bizim hissettiklerimizi hissediyor. Onu sürekli sevin yanında olduğunuzu hissettirin. Yaşamak onun elinde bizim de sokakta bulduğumuz bir köpek bu hastalığa yakalanmıştı herkes kurtulamayacak dedi ama hayata tutundu iyileşti yavrucak. Kesinlikle ölür diye düşünmeyin ona destek olun. İştahsızsa kendi yemek yemiyorsa elinizle zorla yedirmeye çalışın gerekirse ağzına tıkın onu çok zorlamadan çünkü iyileşmesi için beslenmesi de lazım.Acil şifalar diliyorum

gulatakan

gecen aylarda biz de yasadık aynı seyı.Bız eve goturmustuk ılaclarını aldıktan sonra.stres olmaması için eve gelmesi daha iyi ama sızın cok ama cok ıyı bakmanız lazım.Ben o kadar ılgılendım kı o surecte yıne de kaybettık ama acaba ben mı ıyı bakamadım dıye dusundum.Eve getırebılırsenız saat bası sırınga ıle beslemenız gerek azar azar.su ve a/d mama vermıstım ben yogurtla karıstırıp.cok fazla vermeye calısmayın azar azar verın kı kusmasın.5-10 ml saatte bır-yarım saatte bır verıyordum.aynı zamanda kan kaybettıgı ıcın sıcak tutmanız gerek bı havlu altına sıcak su torbası koyup uzerıne yatırabılırsınız.Cok ama cok zor bır hastalık ama atlatan hayvanlar da cok fazla.Umarım sızın kopegınız de bıran once iyileşir.