Alerji

bugra79

Merhabalar. Golden-sokak köpeği kurması 4 yaşında bir oğlum var ve birde bitmek bilmeyen alerji. Her sene mayıstan - aralığa kadar tekrarlanıyor. Deli gibi kaşınıyor. Geçen yaz 3 kere kortizon yaptırmak zorunda kaldım. Şuan nispeten az ama hala kaşınıyor. Avil hariç eczaneden alabileceğim bir ilaç var mi ?

2 CEVAP

RaGe

Köpeğinizin alerjisi nedir acaba? Köpeğin vücudunda iz oluşuyor mu? Yaradır, kabuklaşmadır vs En iyi yapacağınız şey bunu bulup alerjiye sebebiyet veren şeyden uzak tutmaya çalışmanız olur. Alerji için en iyi ilaç önerisini veterinerinizden almalısınız. Çünkü her alerji ilacının etkili olacağını söyleyemeyiz. Tam aksini yapabilme olasığını göz ardı etmemelisiniz.

Sselin1

Sadece kirmizi et iceren mamalari deneyin tavuk veya balik alerjiye sebep olabilir belki. Hipoalerjenik mama da kullanabilirsiniz. Kasintisi gecitikten sonra bu mamayi kullanirken tek tek protein cesitlerini deneyip neye alerjisi var bulabilrsiniz