Kedimde Yaralar Var, Lütfen Yardım Edin.

PorsukPlagg

Kedimde ilk başta küçük bir yara vardı. Büyük kedimle kavga edip yaptıklarını düşündüm. Ama şu anda çok çoğaldı, kabuk tutuyor ve kaşıdıkça kanıyor; bu yaralar kavgadan olamaz. Yaralarının çoğunluğu sırt bölgesinde. Yarın veterinere götüreceğim, ama yine de fikirlerinizi almak istedim.

11 CEVAP

Sselin1

Bence acilen veterinere gitmeniz gerek Bayagi ilerlemiş çünkü.

Mantar olabilir:(

Bence bu aksam sirkeyle silin tabi eldiven takarak.damladatabilirsiniz.kavga olunca stresten de cikabiliyor bunlar.yalayamamis iyilestirememis sirt olunca.vet zaten mantar asisi yapar.fakat stres altinda belliki diger kediyle kavgadan:(

PorsukPlagg

Tamam çok teşekkür ederim, sirkeyle sileyim :(

PorsukPlagg

Anladım, çok teşekkür ederim :(

Nisakorkmaz

İllaki alerji olamaya bilir. Yinede veterinere batırın.

PorsukPlagg

İyileşmesi çok mu zor? Çok üzülüyorum böyle halini görünce :c

minnoskoss_123

Mantar gibi gözüküyor. Veterinerinize danışın o size ilaç verecektir. Mantar tedavisini yapmazsanız mantar size de bulaşır maalesef. Geçmiş olsun:(

Ofisteki kedilerimizde de ne yazıkki aynı yaralardan vardı mantar olabilir siz de çok dikkat edin ve mutlaka diğer kediden ayrı tutun ve kesinlikle eldiven ile dokunun zira onlardan bana bulaştı ve 2 aydır onun tedavisi ile uğraşıyorum. Veterinere götürdüğünuzde zaten gerekli işlemleri yapacaktır. Benim kızıma da bulaştı onlardan ve ayırıp aşı yaptırınca birşey kalmadı

PorsukPlagg

Çok geçmiş olsun.. Teşekkür ederim ilginiz için.

Nisakorkmaz

Benim kedimdede aynı şey oldu. Kaliteli Mama kullanırsa her şey geçer dedi. Ve geçti.Bende endişelendim ama çok şükür büyük bir sorun değil.