Yavru Kedim Çok Korkuyor / Isırıyor

Persian cinsi 3aylik bir kedim var yaklaşık 1 aydır bizde. Kedim genelde sakin ama saat 7den sonra delirmeye başlıyor. Mesela salona girdiğim gibi zıplamaya başlıyor hemen kaçıyor, durduk yere bir anda zıplıyıp kaçıyor.

Bide ısırma sorunu var. Kediyi severken arada bir elimi tutup ısırıyor ve ayağıyla itmeye çalışıyor.

Bunun nedeni nedir? Nasıl çözerim söylerseniz sevinirim

8 CEVAP

Merhaba
Çok normal bir durum kediler öğleden akşama kadar uyurlar belli bir saatte uyanıp ilgi beklerler benimki 6. ayında Pıtır pıtır yerinde durmuyor. :)

Incirreis

Benim kedide bazen benden öyle yapıyo.senle oyun oynamaya çalışıyo

Merhaba bu dönemler onun oyun dönemleri özellikle çalışıyor iseniz saat 7 gibi de işten geliyorsanız sizinle sadece oyun oynamak istiyor gün içinde onun enerjisini almalısınız bunun için Bulunduğu alana oyuncaklar koyabilirsiniz. En önemli nokta ısırması çünkü suan bunu oyun olarak algılayıp büyüyünce de devam ettiriyorlar ve o zaman dişleri daha keskin olduğu için sizi yaralayabilir o yüzden ısırdığı zaman elinizi çekip direkt gözlerine bakarak Hayır diyebilirsiniz bende ise yaradı umarım sizdede işe yarar

Merhaba henüz bebek korkması normal bizimkide kuyruğunu sıkıştırıp kaçıyor ısırma olayı aynen bizdede var yavru olduğu için kaşınıyor oyuzden onun seveceği diş kasiyabilecegi ürünler var onlardan kullanabilirsiniz

Cevap soruda gizli aslında :)kediniz yavru bir kedi ve sizinle oyun oynamak istiyor onunla vakit geçirmelisiniz ısırma sorununa gelince aslında bu bizim için bir sorun çünkü kediler keşfetmek için ve oyun oynamak için dişlerini kullanırlar o bunu oyun olarak yapıyor nasıl engelleyeceğinize gelirsek ısırdığı zaman yüksek sesle Şşşşşşş diyin yanından uzaklaşın ona dişleyebileceği oyuncaklar verin ve ilgisini oyuncağa yönlendirin kolay gelsin

surpriz

benim de kedim yavru 2 aylık. o da çok ısırıyor yürürken bacaklarıma zıplıyor. veterinerimiz bunun gayet normal olduğunu yavru olduğu için oyun istediğini büyüdüklerinde bu zamanları çok arayacağımızı söyledi. ama ısırdığında bence bunun yanlış olduğunu ona göstermek gerek. pozitif tepki vermek onu sevmek vs ona yaptığının doğru olduğunu gösterir bu da ilerde ısırmaya devam etmesine neden olabilir. çözüm olarak ısırdığında şşşşş hayır demenizi, bir fısfısın içine su koyup ısırınca onun olduğu tarafa doğru yüzüne olmayacak şekilde havaya fısfıs yapmanız. kediler bunu pek sevmeyip hemen uzaklaşıyorlar. işe yarıyor.

minnoskoss_123

7 aylık olmasına rağmen kedimle oynadığımız “oyunlar” yüzünden ellerim, kollarım, yüzük çizikler içinde. Ama merak etmeyin her kedi yavruyken böyle olur. Bu ısırmalar ve tırmıklar da onlar için oyundur. Ona oyuncaklar alın. Kedinizin ilgisi elinizi, kolunuzu değil fırfırlı, zilli, tüylü oyuncaklar çeksin:)

surpriz

bir de şunu söylemeyi unuttum. kedinizin elinizi ısıracağını fark ettiğiniz anda elinize onun ısırabileceği bir oyuncak alarak elinizi değil de onu ısırmasını sağlayın