Kedim Kuru Mama Yemiyor

MimozaE

Herkese merhabalar. 3 aylık erkek kedim var. Her türlü mamayı ( yaş, kuru, süt yoğurt vs.) iştahla yerdi ancak bir haftadır kuru mamayı yemez oldu marka değişikliği yaptığım zaman bile hiç sorun olmadan yedi alıştı ancak bi haftadır yemez oldu koklayip geri gidiyor şu an tek yediği yaş mama sizce neden olabilir ? Simdiden teşekürler

10 CEVAP

iameceevans

Sağlığı ile ilgili bi sorun yoksa çok fazla çeşitli mama verip ve bunu daha sık yaptıysanız eğer kuru mamayı reddediyor olabilir çünkü yemezse daha güzel mama verileceğini düşünüyor ve reddediyor

MimozaE

Evet muayene ettirecegim çünkü normalde haftada 1 kez yaş mama veriyordum genelde kuru mama yiyordu tüm her şeyi denedim bide muayene olsun bakalım çok teşekkürler

MimozaE

Fiziksel olarak hiç bir sorunu yok. Hep aynı kuru mamayi verdim geldiğinden beri 1 aydır daha iyi bir kuru mamaya geçtim onu da alistirarak verdim alıştı yedi bi sorun yoktu 1 haftadır böyle onu yemese idi ben de böyle düşünürdüm ama onu da yedi

Sselin1

Bence de kedinize mama olarak cesitlilik sunuyorsaniz ozellikle yas mama kendiniz sürekli ayni kuru mamayi yemekten sıkılmış olabilir. 2 gün o kuru mamayi kaldirin önünden 3 gün yerse bilinki sıkıntıdan yemeyi birakmiştir. Benim kedim öyle oyuzden biliyorum. :/ çözüm olarak 2 cesit kuru mama kullaniyorum.

MimozaE

Onu da denedim ama kuru mamayi yemiyor. Bi kaç kere ıslatıp verdim onu da zoraki yedi. Sadece yaş mama yiyor şu an.

Merhaba
Veterinerinize kedinizi önce muayene ettirin derim sağlığı ile ilgili bir sorun yoksa farklı yaş mamayı çok fazla veriyorsanız bir süre sonra kuru mama yemekten kaçınacaktır. haftada sadece 2 kez akşamları yaş mama vermenizi tavsiye ederim.

Cevap sorunun içinde :)kediniz yaş mamaya alışmış yaş mama varken neden kuru mama yesin ki?o sizi çözmüş kurumama yemezse ona yaşmama vereceksiniz,ama hep yaş mama yerse diş tartarı olacaktır yaş mamayı az verin kurumama yesin

MimozaE

Evet haklısınız bunu uygulayacağım

Bir süre yaş mama ve kuru mamayı karıştırarak verin iyice harmanlayın ikisini . Gitgide yaş mama miktarını azaltın. Benimki yaş mama yemiyordu kuru mamasıyla beraber vererek alıştırdım. Bu şekilde sorun düzelir diye düşünüyorum

MimozaE

Teşekkürler, deneyeceğim