Poposunu Yere Sürtme Sorunu

SerkanO

Selamlar,

Badem reis (3 aylık) son zamanlarda kakasını yaptıktan sonra poposunu yere sürtmeye başladı. Her zaman yapmıyor ama peşinde gezdiriyor sağolsun. Özellikle kalebodura sürtüyor ama halıya sürdüğü de oldu. Sormadan önce elbette araştırdım. Anal kese temizlenmesi gerek diyen var, antibiyotik ile geçiyor diyen var, yavruyken yapıyorlar diyen var. Tecrübeleriniz benim için önemli, hijyen sorunu yaşamak istemiyorum :(

Şimdiden teşekkürler.

3 CEVAP

bademthecatt

Popo kısmında kaka kalıyor olabilir veya anal kese dolmasından kaynaklanıyor olabilir yinede bir hekiminize danışın anal kese dolması daha sonra ilerleyip iltihap yapabilir

SenanurKsl

Anal kesedir bence çok yüksek ihtimalle kısacık bi işlem veterineriniz poposundan sıkıp boşaltıcak iki dakika , aşıya vs götürdüğünüzde yaptırın direk bırakıyolar sürtmeyi , boşalttırmazsanız devam eder

surpriz

parazit de bu şekilde bir davranışa sebep olabiliyor. belki de sorun sadece iç parazittir. veterinerinize bir danışın