Saldırganlık

Thor normalde benimle değil de annanemle yatan bir kedi. Her akşam öpüşür koklaşır sonra ben yatmaya giderim. Yanımda götürdüğümde işiyor ama ben olmadığımda da sakinleşmiyor ve iyice saldırganlaşıyor. Dün gece bunun nirvanasını yaşadık sanırım. Gece ben yattıktan sonra annaneme resmen saldırmış ısırmadığı tırmalamadığı hiçbir yeri kalmamış sabaha kadar. Kadın artık deli gibi korkuyor. Sabah beni çağırdı biraz gel diye. Ben geldiğimden bu yana ufak tefek saldırılar dışında -ki annanemle arası iyiydi. Elinin sucaklığı olmazsa uyumaz falan- sakin. Bütün gün yanında olamıyorum kpss kursuydu sporuydu derken ancak akşamları evde olabiliyorum. Bu saldırganlığını aşabilmek ya önleyebilmek için yapabileceğimiz bir şeyler var mı? Çünkü annanem gerçekten korkuyor.

6 CEVAP

Kedi otu benimkinde işe yaramadı. Yüzüne bile bakmıyor ama sanırım macunu deneyebilirim

Merhaba
Kediniz kaç aylık merak ettim. Bu gibi durumlarda oyuncaklar ile ilgisini çekmeye çalışın derim uzun çubuklu tüylü yada çıngıraklı ilgisini tamamen değiştirebilir. Tabi önce herzaman gittiğiniz veterinere durumu anlatmanızda fayda var ulu orta idrarını yapması depresyon belirtiside olabilir.

3 aylık erkek kedi. Normalde kumuna yapıyor onda hiç sorun yaşamıyoruz. İstemediğini anlayınca bir daha odama almadım. Şu anda kum dışında bir yere yapmıyor. Oyuncakla da devamlı oynuyoruz kovalamaca falan da oynuyorum. Sorun benim olmadığım zamanlarda sakinleşmemesi onu nasıl çözebilirim acaba

PandAiluroSena

Sana patlatmak lazım iki tane

PandAiluroSena

Bu arada sorununuz için sakinleştirici macunlar var ben gerek duymadığım için kullanmadım ama yorumlarda işe yaradı diyenler olmuş, onun dışında kedi nanesi bazı kedilerde canlandırıcı bazı kedilerde sakinleştirici etki gösteriyor onu da bi deneyip siz de nasıl etki göstereceğini gözlemleyebilirsiniz. Bir de bugün instagramda bir sayfa gördüm matatabi çubukları satışı yapan, o sayfada kediler için özel aromaterapi kokuları vardı onlarda sakinleştiriyormuş, ben de şu an kızgınlık döneminde olan kedim için almayı düşünüyorum

Ciddi olmadığınızı varsayıyorum...