5Aylık İran Kedimin Ağzı Çok Kokuyor Sebebi Ne Olabılır?

Mrtkaytan

5 aylık İran kedimin ara ara ağzı çok kokuyordu şuan 1haftadır daha kötü kokmaya başladı..

6 CEVAP

mavitilki

Diş değiştiriyor olabilir, herhangi bir sağlık problemi olabilir ya da en basitinden dişlerini fırçalamıyorsanız ya da ağız bakım ürünü kullanmıyorsanız o yüzden kokuyor olabilir.

Benimde kedim 4 aylık onunkide kokuyor sürekli kapalı olduğu için yediği mamaninda etkisi clvar tabi

Sselin1

Az su icmesinin de etkisi var ozellikle cok sık kuru mama yiyince sıvı kaybi kokuya sebep olabilir. Kabizlik sorunu var mi kontrol edin. Ayrica
Maviktilkinin dedigi gibi agiz temzligi de yapmak gerekiyor.

Merhabalar,öncelikle yediği mamadan kaynaklı olabilir,eğer salya akışı varsa viral bir enfeksiyondan kaynaklı olabilir yada iç parazitten kaynaklı olabilir,başka bir durumda diş yada diş eti probleminden kaynaklı olabilir kedinizin ağzını göremediğim için nedenleri yazdım siz yinede en iyisi veterinerinizden yardım alın geçmiş olsun

surpriz

merhaba. ağız içinde bir enfeksiyonu yarası olabilir. o zaman mama yemekte zorlanır. mama yemekte zorlanıyor mu diye kontrol edin. bir diğer sebebi az su içiyor vücudundaki su miktarı yeterli olmayabilir. bu da ağız içinde kuruluğa sebep olur. ağız kokusunun en önemli sebeplerinden biri de bu. benim size tavsiyem son zamanlarda su ve mama kullanımlarında bir değişiklik var mı onları kontrol etmeniz

Mrtkaytan

Çok teşekkür ederim herkese