Kedimin Kilosu(Acilll)

Arda-

Kedim 6 aylık 1.5 hafta sonra 7. Ayına girecek ve kilosu 4.5 kg fazla kilolu biliyorum birazcık göbeği sarkıyor. Sizce ne yapmalıyım haftada bir schesir ın yavru kediler için yaş mamasını ve nd nin kitten mamasını kullanıyoruz. Yardım edin. Lütfen

7 CEVAP

aynı kiloda ve yaşta kedilerimiz. sanırım cinsleri de aynı. ki biz yaş mama ishal olduğu için kullanmıyoruz sadece nd kitten . veterinermiz bu cinsler için normal dedi. evde olmadığımız içinde porsiyon kontrolü yapamıyoruz . ancak akşamları biraz koşturmaya çalışıyoruz oynatıyoruz. veterinerim sonra ki kontrolünde bakalım yine kilo aldıysa fit mama önerebilirim dedi.

Arda-

Kısırlaştırmayı düşünüyor musunuz?

ilerde evet ama şimdi değil daha küçük .Kızgınlığa da girmedi henüz.

PandAiluroSena

Kediniz erkekse kısırlaştırmak için 12-15 aylık olana kadar bekleyin,öbür türlü böbrek hastalıklarına yatkın olabiliyorlarmış. Yaş mamanın da içeriğini inceleyin şeker içeriyor mu diye pek bilmiyorum o markayı. Onun dışında daha yavaş yemelerini sağlamak için mama kapları var onlardan alabilirsiniz, bir de sanırım trixienin pilli gün içinde belli saatlerde çalışan oyuncakları var onlardan alabilirsiniz evde yalnızken hareket olur pisiye

Bcanaydn

7 aylık kedimi kısırlaşırma yaptığımda 4.7 kiloydu ve sürekli koşturmama mamasını saatini ve gramına uygun vermeme rağmen zayıflamıyordu 3 hafta önce Kısırlaştırma yaptık mamasını değiştik 4.5 kiloya düştü mamadan çok farkediyor ben royal canin kıtten kullanıyordum kilo yapan bir mama olduğunu ( yani kalori yüksek yağ oranı falan) şimdi kısır mama ile iyiyiz 5 kilo geçmemesi lazımmış

Arda-

Hangi kısır mamayı kullanıyorsunuz?

mervegck06

benim kedimde british shorthair blue point (dişi) benim kedim 8 aylık ve 3,5 kg. veterinerimiz dikkat etmemiz gerektiğini söyledi. 3 hafta önce kısırlaştırma yaptık ve nd kısırlaştırılmış kediler için olan mamaya geçtik sanki daha az kilo alıyor artık.