Sokaktaki Kedilere Çiğ Balık Verilir Mi

Mustafabyrm

Çiğ balığın kediler icin zararlı olduğunu duydum doğru mu

5 CEVAP

surpriz

çiğ balık verilir mi verilmez mi tam olarak konuya hakim olup bilgiye sahip değilim. ama şunu biliyorum ki balığı direkt kedinin önüne koymamak gerek. içinin temizlenmiş olması gerek. okuduklarıma göre içi temizlenmemiş balık kedilerde iç parazite sebep olabiliyormuş

srplzngl

Balığı en az iki hafta dondurup dengeli bir şekilde tüketimini sağlarsanız ne parazit yapar ne sinir sistemini çökertecek kadar B vitamini yıkımına sebep olur.
Ama aslında balık kediler için aşırı iyi bir şey değil. (Pişmiş olanı hiç değil) Doğalarında yok zaten. Sadece yağlı balıklar omega 3 kaynağı olarak güzel olabiliyor. Onun dışında fazlası zarar. Dengeli bir çiğ diyete günlük yarım ya da bir küçük balık en fazla. Sokak kedisinin önüne (çiğ ya da pişmiş) balık atmak da pek doğru değil.

Anonymus552223

Balikcilar etrafinda hep kediler oluyor ve hepsi tombik

Kediye balık vericekseniz mutlaka pişmiş olması gerekir + her balığı yiyemezler aksi taktirde iç parazit başlar. Ve B1 vitamini yok olur yani sinir sistemi alt üst olabilir.

Net cevap yazıyorum vermeyin*kılçıkları boğazlarına damaklarına ve barsaklarına takılıyor acılı bir süreç yaşıyorlar durumlarını anlatamadıkları için acı çekerek ölüyorlar