Ara Ara Mama Değişmeli Mi?

**mama değişikliği **

11 CEVAP

surpriz

bence evet ara ara mama değişmeli. kuru mamaların kedilerin tüm ihtiyaçlarını karşıladıklarını düşünmüyorum. farklı mama tipleri kullanarak kedilerin farklı besinlere olan ihtiyaçlarını gidermeleri bence iyi olur. araştırmalara göre öneriyorum

minnoskoss_123

Şuan ne kullanıyorsunuz?

Bu konuyla ilgili net düşüncem, kedilerin alışkanlıklarını değiştirmek onları strese sokabilir. İlk önce kedinizin bu konuda olan davranışına bakmalısınız. Benim büyük kızım mama değişimine çok kapalı asla yemiyor ve sinirli oluyor. Küçük kızlarım bu durumu hiç umursamıyor.. Bence bunu öğrendikten sonra davranmanız daha sağlıklı olur, stres kediler için zor hastalıkların yolunu açıyor. Ben sadece ek mamalar, vitaminler veriyorum.

tgc77116

Birazda kediyle alakalı değişmek istemiyorsa strese girmemeli ama her mamayı yiyor ve buna açıksa değiştirmek iyi olacaktır arada evde kendinizde ev mamaları yaparsanız değişikliğe alışıyorlar aslında

Dr. Cat kedi maması

Tşk

Değiştirdim evet strese girdi kafasını mamaya sokup dağıtıyor aslında internetten aldığım için bitti ve mecburen değiştirdim gelene kadar idare etmek zorunda ama çok stresli

Sselin1

Degişikligi yaş mama ile saglamak daha mantikli. Kediden kediye degisiyor bu durum evet. Dişi kedim kuru mamasinda degisiklik sevmez. Sıkılnca yaş mama, ton baligi ve ciger yemek ister. Erkek kedim ayni mamayi asla sürekli yemek istemez yas kuru fark etmiyor degisikligi cok seviyor.

Sselin1

Mamasi gelene kadar Tavuk pirinc haslama verin isterseniz. Severse stresi azalir. Yas mama gibi ishal de yapmaz.

Proplan yaş mama aldık geçici konserve olandan oda gaz yaptı

Veteriner önerdi