Kedimde Mantar Var Ketoral Krem Sürüyorum Aynı Zamanda Çay Ağacı Yağı Sürsem Olur Mu

Kediannesi12

Lütfen yardımcı olun

6 CEVAP

mervegck06

Bence başka bir veterinere gitmelisiniz. Deriden kazıntı alıp mantar türünün belirlenip ona göre tedavi uygulanması gerekiyormuş. Her mantara her ilaç krem vs iyi gelmiyormuş.

RaGe

Kedinizi en yakın veteriner hekimine gösterip oluşmuş olan mantara göre ilaç tavsiyesi alıp onu kullanın.

Kediannesi12

Veteriner aşı yapıp gönderiyor tedavi vermiyor

Cemrecookie

Terbisil sprey

srplzngl

Çay ağacı yağını seyreltmeden kullanamazsınız.
Bir taşıyıcı yağın içerisine en fazla %1 çay ağacı yağı ekleyin. Taşıyıcı yağ olarak hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz, o da iyi geliyor zaten mantara.

Herarse

Aynı sorunu biz de scottish fold kızımda yaşadık aşı yaptırmamızı tavsiye etmedi veterinerimiz vet ekspert specıalıst shampoo verdi gün aşırı mantar olan bölgeyi yıkadık 3 hafta gibi kısa bir süre dökülen tüyler eskisinden de güzel yerine geldi kesinlikle tavsiye ederim