Kedim Yalnız Kalmıyor

dumangmz

Dışarda bakılan tekir erkek bir kedi aldım eve geleli 6 gün oldu çok uysal bir kedi sürekli kucak istiyor sürekli kendini sevdirmek istiyor ama hiç bir şekilde evde yalnız kalmak istemiyor bir odadan diğerine gittiğimde sürekli peşimden geliyor yalnız uyumak istemiyor gece yattigim odanın kapısını kapatıyorum kapıya gelip miyavliyor evden dışarı çıkamıyorum çünkü çok miyavliyor sürekli cama çelik kapıya gidip miyavliyor dışarı çıkmak istiyor bakıldığı yer çok büyük geniş bir araziydi ve bakan kişi çok ilgileniyordu muhtemelen ona gitmek istiyor kapılara gidip ağlıyor bende üzülüyorum haline bir de bir sorunumuz daha var ki kakasina basıp evin içine dağıtıyor ne yapmam lazım bilmiyorum yardımcı olur musunuz

9 CEVAP

wiya

Bizim kedi de ozellikle geceleri evde yanlz basina odaa kalmak istrmiyor, bizim yanimizda uykuya daliyor,bizde rahat uyusun diye isiklari sonduruyoruz gece lambasini yakip alona geciyoruz ama bir iki dakika icinde kendisi pesimizden salona geciyor.

Elif5353

Bakan kişiyi benimsemiştir sevmiştir. Özlüyordur onu . biraz daha bekleyin size alışmazsa ve bakan kişi de iyi bakıyorsa ona verin derim ben bu benim düşüncem tabi. Mamasını falan düzenli yiyor mu.

dumangmz

Mamasını yemesinde sıkıntı yok sadece camlara ve kapılara gidip pati atıyor bana gelip vuruyor ısırıyor hiç bir şekilde yalnız kalmak istemiyor evde 5. Günü ama hiç bir gelişme yok kaldığı yer çok büyük bir araziydi bence de orayı özlüyor ve gitmek istiyor üç gündür kesinlikle beni uyutmuyor ne zaman gözümü kapatsam kaldırıyor ısırıyor

unalx

Genelde evcil kediler başka biryere götürüldüklerinde eve alışmak için heryeri koklar sizinki öyle yaptımı? Birde tuvalet meselesi benim kedimde aynısını yapıyordu ben kedi kumu aldım bi kaba boşalttım sonrasında kediyi kabın içine koydum ellerimle ön iyi patisini kuma sürttüm koklattım kumu sonrasında hep oraya yapmaya gitti.

unalx

Sokak hayatına alışmış ise biraz zaman alır eve alışması dışarı çıkmak ister devamlı evin içinde korkar kedini güvende hissetmez . Size güvenmesi lazım önce. Evcilleştirmek sizin elinizde besleyin sevim oyun oynatın eve onun için güzel bi köşe yapın rahat yumuşak bi yer alışır diye umuyorum

dumangmz

Eve getirdigimde bir yeri koklamadi geldiği gibi kumu koydum hemen kendisi gitti yaptı herhangi birşey yapmama gerek kalmadı

dumangmz

Yatağı tırmalama tahtası herşeyi var ama yatakta yatmıyor hiç bir şekilde sürekli gelip yanımda yatmak istiyor bende odada kendi yatağında yatsın istiyorum ama gece götürüp yatağına koyuyorum tekrar geliyor kapıyı kapatıyorum miyavlamaya başlıyor yatağına odaya alistiramadim dışarı cikmama izin vermiyor başka odaya geçtiğimde peşimden geliyor alışması lazım ama zorlanıyor gitmek istiyor kakasina basıp evin içine dağıtıyor maalesef bende üzülmesini istemiyorum surekli kucak istiyor

Bence zaaflarını kullanmak lazım biraz. Evde tek kalacağı zaman ıslak mama ya da ödül maması koyup yanından ayrılırsanız zamanla buna alışacaktır diye düşünüyorum. Ya da böyle hareket eden oyuncak fareler kediler falan var siz yanında yokken onunla oynamasını sağlayabilirsiniz. Açıkçası başka bir şey pek aklıma gelmiyor ama sevgi ve sabırla hallolur, merak etmeyin :)

dumangmz

Maalesef yarın eski kaldığı yere gondericem hiç bir şekilde evde kalmak istemiyor daha fazla ağlamasına dayanamicam