Bugün Bir Alışveriş Sitesinde Acana 5,4 Kg Lık Mamanın Normalin Çok Altında Bir Fiyat İle Satıldığın

SEAGULL

Bugün bir alışveriş sitesinde acana 5,4 kg lık mamanın normalin çok altında bir fiyat ile satıldığını gördüm. Ürün bilgisi kısmında ise son tüketim tarihi şubat 2018 yazıyordu. Yoo yanlış yazmadım, son tüketim tarihinin üzerinden neredeyse 2 yıl geçmiş. Bu mamanın satışı yasal mı? Serbest piyasa ben satarım isteyen alır istemeyen almaz gibi bir durum var sanırım. Ürün bilgisi kısmına bakmadan acemilik ve heyecanla alanlar hariç bilerek bu mamayı alan var mıdır? Var ise kullanımı sakıncalı değil mi? Bir veteriner üye cevap verebilir mi?

1 CEVAP

minnoskoss_123

Evet bu konuda ben de isyancıyım. Bu tarz satış yapan kişilerin sattığı şeylerin öncesinden denetlenmesinde fayda var. Tabii tüketiciye de burada çok iş düşüyor. Alınan herşeyin S.T.T.’sine , içeriğine bakılmasında fayda var.