Dikiş Yeri Patlamış Acilllll

Cumartesi günü kısırlaştırma ameliyatı oldu minnoşum veteriner 2 gün sonra bandajı çıkarın dedi yalamaması için verilen o başlıklardan vermedi . yalarken mi oldu bi yerden zıplarken mi oldu anlayamadım sabah yoktu sabah akşam batikon sürüyorum .şimdi bu halde görünce yarayı tekrar sardım steril spançla başka ne yapabilirim ilçede veteriner yok

6 CEVAP

surpriz

evet dikiş yerinde bir açıklık oluşmuş burası kolay kolay iyileşmez. veteriner değilim ama sağlıkçıyım o nedenle bu şekilde emin konuşuyorum. bir an önce veterinerinize götürün. enfeksiyon kapma ihtimali de çok yüksek. yalanmasından ziyade dışkılarının o bölgeye değmemesine dikkat edin

beautifulcat

Burada vakit kaybetmeyin lütfen, en yakın zamanda veteriner kliniğine götürün kedinizi.

lwb

Veteriner bulasanız iyi olur, büyük ihtimal tekrar dikiş atılcak çünkü kapanmaya başlamamış daha bildiğimiz açık ameliyat yeri

Veterinerinizin hatasını o kedicik çekiyor kedinizi dar bir alanda tutmalıydınız iyileşene kadar hoplayıp zıplamamalıydı dikişi resmen açılmış acil veterinere götürün bu durumda siz olsanız ne yapardınız bu sayfaya yazımı yazardınız doktoramı giderdiniz gerçekten bazılarını anlamıyorum kedinizin canı acıyor yazık yazık

ka06

Çok erken çıkarmışsınız batikon sürüp bandajlayin yada tulum giydirin yalamamasi için. Benim kızımın dikişi zor iyileşti 20 günde o yüzden bebek tulumu alıp altından ona gore kesip giydirmisyim. Yaladıkça yarası geçmez. Bandaj yaparsanız tulum giydirmeyin. Dikişi yalamamasinadikkat edin.

wiya

Cok gecmis olsun.cok uzildum
Simdi nasil saglik durumu?