Acil Kedim Hiçbir Şey Yemiyor

Esradem

Arkadaşlar, yaklaşık 7 aylık bir kedim var. Kendisi normalde çok iştahlıdır. Ama bir hafta on gündür doğru düzgün bir şey yemiyor. Veteriner fakültesinde ultrason,kan tahlili ve elle muayene yapıldı ve hiçbir sorun çıkmadı. Ama hala hiçbir şey yemiyor. Buna daha fazla dayanağını sanmıyorum. Çok korkuyorum.

Arada bir mırıltıya karışık hırıltılı bir ses de geliyor ve arada bir öğürüyir. Çimen verdim ama kusmadı . Ne yapmam lazım lütfen acil cevap

15 CEVAP

lütfen sorunun üzerine gidin 10 gündür yemiyorsa çok kilo kaybedebilir, başka iyi bir veterinere götürün

Esradem

Lütfen yardımcı olun çok acil

iştahsızlık ilk hastalık belirtisidir genelde, biyokimya vs yaptırdınız mı? önemli bir problem çünkü. güvenilir bi veteriner kliniginde check up yaptırmanızı tavsiye ederim

Esradem

Depresyon da gibi değil bizimle iletişime geçiyor ama yemekten kaçıyor resmen hayvan

Esradem

Ankara veteriner fakültesine götürdük. İyice muayene ettiler ve bir şeyi yok dediler

Esradem

Ankara veteriner fakültesine götürdük. İyice muayene ettiler ve bir şeyi yok dediler

benim kedim 5 ay önce iştahsızlaştı ve halsizleşti, corona testi yaptırdım ve pozitif çıkmıştı. ama kedilerin çoğunda pozitifmiş zaten. bağışıklığı düşmüştü çok az ve çok etkilenmişti. hemen bağışıklık güçlendirici tedavi ve antibiyotik tedavisi yapılmıştı. 20 günde toparlamıştı ve değerler 2 katına çıkmıştı. o süreçte ad mamayla beslemiştik çok güçlü bir mama püre şeklinde. yemiyorsa şırıngayla yedirip su içirmenizi tavsiye ederim

Esradem

Ad mama verdiler bize de ama yemedi
Zorla yedirmenin bir yolu var mı

Esradem

Ad mama verdiler bize de ama yemedi
Zorla yedirmenin bir yolu var mı

yemiyorsa bir problemi vardır, biryeri ağrıyorda olabilir ama uzun süre geçmiş, başka bir veterinere göstermelisiniz

ben ad mamayı suyla biraz daha sıvılaştırıp şırıngaya çekip zorla ağzının kenarından yediriyordum. su da veriyordum şırınga ile

Esradem

Bir de ben deneyeyim güçten düştü hayvancık

Esradem

Çok teşekkür ederim

oralade diye birşey vardı veterinerden almıştım ve süreçte ek gıda olarak onuda şırınga ile veriyordum

Iremodi

Fakülteler de çok detaylı ilgilenmiyorlar iyi bir veterinerde check up yaptırın lütfen Fakülteye göre yüksek fiyat isteyebilirler ama hayvan canından olmasın