Merhaba, Kedime Kuru Mamayı Nasıl Alıştırabilirim?

suleren

Yaş mamayla karıştırıp veriyorum, vermediğim sürece yemiyor arada sırada yiyor ama. Hata biraz bendr kabul ediyorum, çeşit çeşit yaş mamalar aldım güzel beslensin diye biraz ipin ucunu kaçırdım:( yavaş yavaş yaz mamayı azaltarak verince değişmeyen yaş mama az olduğu için yemiyor.
Yemediği yemeği önünden kaldır, 2-3 saat sonra tekrardan koy diyenler çok oldu ama ben kıyıp da yapamıyorum. Ne yapmalıyım sizce, yapmalı mıyım? Siz neler yapmıştınız?

2 CEVAP

Bence kuru mamayı bir tabağa koyun üstüne sos dökermiş gibi ıslak mamayı hafif gezdirin. Gün geçtikçe ıslak mamayı azaltın ve kuru mamadan ayrı olarak vermemeye özen gösterin. Tabi en önemlisi sabır. Umarım alışır.

iameceevans

Alışmasını istiyorsanız kıyamıyorum diye bir şey yok. Kuru mamayı yemesini istiyorsanız önüne çeşit çeşit mama koymayacaksınız. O kapta kuru mama duracak ve eninde sonunda o mamayı yemeye alışacak. Ben kedim de öyleydi. Kuru mamadan başka bir şey vermedim sonunda alıştı