Bu Dış Parazitleri Kullanan Var Mı?

Sokak kedilerimden en azından yavrulara ve insanlara yaklaşan yetişkinlere dış parazit yapacağım, hepsine yetişemem ama birazı bari rahatlasınlar. Veterinerler yaşadığımız yere epey uzak oldukları için internetten alacağım. İç parazit için eczaneden andazol olmazsa kontil alıyorum ama dış parazit de yapmam lazım. Uygun fiyatlı bu iki damlayı buldum kullanan ve tavsiye eden var mı?

11 CEVAP

lwb

bunların etkili olduklarını düşünmüyorum, bence en iyisi veterinerden almak.
ama hiç yoktan iyidir, yalayamıcakları bi şekilde denenebilir

lwb

çok önceden ben de uygun fiyatlı dış parazit ilacı kullanmıştım petshoptan alıp ama işe yaramamıştı

lwb

Çene altındakiler kedi aknesiyle çok karıştırılıyor, kedi aknesiyse bağışıklıkları düşük de olabilir

Kedi aknesi değil, akne gördüm daha önce kendi kedimde olmuştu. Pire yumurtası kesin. Bağışıklıklarını desteklemeye çalışıyorum elimden geldiğince ama sonuçta sokaktalar :(.

lwb

sirke de sürebilirsiniz üstlerine çok rahatsız etmicek şekilde, sirke parazitlerin sevmediği bir şey ve yumurtalarına da etki ediyor diye biliyorum

bademthecatt

Nisancım Derma dropu bademi ilk sokaktan aldığımızda bilinçsizken :D petshoptan almış iki kez damlattım hiçbir işe yaramadı soluğu vette almıştık :D bunlar pek işe yaramıyor

bademthecatt

Babam petshoptan almış :D

Güncel

Bunlar etkili değilse boşa para vermeye gerek yok, sirke, papatya suyu falan sürerim üstlerine birazcık rahatlarlar. Aşırı pireleri yok zaten tüylerini aralayıp baktım ama çene altlarında pire yumurtaları var.

pinarcaya

Sokakta dis parazit damlasi damlattiginizda birbirlerini yalamalarini da engelleyemezsiniz.

İki-üç saat falan başlarında bekleyebilirim ama sonra ne olur bilemem. Dediğim gibi doğal yöntemlerle halletmeye çalışsam daha iyi sanırım.