Grip Olup Olmadığını Nasıl Anlarım

yasminackz

Kedim sık sık hapşırıyor ve biraz halsiz grip olup olmadığını nasıl anlarım ve geçmesi için ne yapmam gerekiyor

2 CEVAP

RaGe

Halsizliği, oyun oynama isteksizliği, hapşırması gibi durumlar ile bir nevi teşhis edilebilir. Ancak genelde kedi tükürüğünü kulak çöpü kullanarak örnek alınıp kontrol edilir genelde. Ancak çok gerek yoktur buna. Normal bir grip süreci kendiliğinden kısa bir süre içerisinde geçer. Siz kedinizin burnunun tıkalı olup olmadığına dikkat edin (nefes alış verişi genelde eleverir). ağzında yara oluşmaya başlarsa yemek yeme sorunu yaşayabilir. Siz onu mümkün olduğunca rahat ettirin sıcak tutun, az hareket ettirmeye bakın. Eğer uzun süre devam ederse o zaman veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

yasminackz

Burnunun tıkalı olup olmadığına dikkat ettim ama anlayamadım sanırım tıkalı değildi vitamin vereceğim akşam teşekkür ederim