Cinsine Göre Kedimin Kilosu İdeal Mi?

BaharSonmez

Merhabalar 16 aylık british shorthait cinsi kısırlaştırılmış dişi kedim var şu an kilosu 5kg sizce kilosu yaşına ve cinsine göre ideal mı yoksa kilo verdirmem mi gerek yardımcı olursanız çok sevinirim.

2 CEVAP

RaGe

Vermiş bulunduğum linke tıklayıp bakın. Dünya Veteriner Derneğinin yayınlamış olduğu ideal kedi kilosu tablosudur. Kedinizin ideal vücut yapısında olup olmadığını görebilirsiniz. 5 kg çok değil.(https://www.wsava.org/WSAVA/media/PDF_old/Body-condition-score-chart-cats.pdf)

BaharSonmez

Teşekkür ediyorum:)