Kedi Tuvalet Eğitimi

Taosakuya

Kedime tuvalet eğitimi vermek istiyorum, bunun için yardım alabileceğim merkezler veya videolar var mıdır? Bilenler yardımcı olabilirler mi?

6 CEVAP

TATA4242

Daha çok küçük olduğu için klozet eğitiminden vazgeçin,ayriyetten pek güvenilir olduğunu düşünmüyorum,içine düşünce,çıkması epey zor çünkü kaygan zemin.Alaturka tuvaleti öneririm, ama şunu belirteyim alıştırması çok zor ve alıştırdığınız yere başka birinin girmemesi gerekiyor.Kum o yüzden daha ideal,alıştırmaya gelince,sizin birşey yapmanıza gerek yok,zaman ile öğrenecektir.Üstünü kapatmayın yeter,pis koktuğunu ve üstünü kapatması gerektiğini,av olmamak için,iç güdüsü ile biliyorlar.Ayriyetten pelet kum tavsiye ederim,ileride kumu sürekli çöpe atmak yada evdeki bir çöpe atmak zorunda kalmassınız daha hijyenik olur.Bu kumları klozete direk olarak atabilir ve sifonu çekebilirsiniz.Bir bakıma klozete alıştırmış olursunuz

bihtercik

https://m.********.com/arsimo/kedi-kumu-kabi-klozet-aparati-citi-kitty-tuvaleti-egitim-seti-p-32172765?boutiqueId=316784&gclid=EAIaIQobChMI1LOx4-fu5QIVRLDtCh2OGA_MEAQYASABEgLa-PD_BwE
bu aparat kullanıyor önce kum koyarak başlıyorsunuz ama kum kabını ortadan kaldırın sadece oraya yapacağını anlasın daha sonra yavaş yavaş aşama atlıyorsunuz,ortası delik olana ve en sonunda tamamen kaldırıyorsunuz klozete yapmaya baslamıs oluyor

Bak ben evimde 10 tane kedi besliyorum 2 si yetişkin 8 i yavru. Hepsinin kum eğitimini kendim verdim. Hiç merkez felan arama bununla alakalı çok kolay. Kedin 1.5 2 aylık olduğunda onu al kuma koy patilerini tut ve nasıl kazıcağını göster bir 10 dk orda tut onu. Evde illa toletini yaptığı bir yer vardır her yere yapmaz kediler tek bir yere kokusunu bırakır hep oraya yapar. Devamlı toletini yaptığı yere kumu koy ve orda ona öğret ilk günlerde şaşırır bir kuma bir yere yapar sonrasından kuma yapmayı alışıyor. Ayrıca kumu temiz tutmaya bak eğer kum pis olursa kedin dışarı yapar bu sefer toletini. Bizler nasıl toletimizi yapmak için temiz bir tolet isteriz onlar da bunu ister:)

SerkanO

Kedi kaç aylık ? Benimki 1 aylıkken kuma yapıyor halde gelmişti. İçgüdülerinde var aslında, çok uğraştıracağını sanmam

Taosakuya

Kedim 2 aylık, kuma yapıyor ama düzgün kapatamıyor ve göremiyor nereye yaptığını. Alışmasını bekliyorum.
Bir de kedileri klozete alıştırmak için öneriler var mı bazen gece yatıya arkadaşlarıma gidiyorum ve kumunu yanımda taşımak zorunda kalıyorum. Eğer eğitimi olursa klozete yapabilir ve rahat edebilir

Taosakuya

Çok teşekkür ederim hepinize