5 Aylık Erkek British Shorthair Kedime Arkadaş Aldım

Gofret81

5 aylık erkek British shorthair kedim çok sosyal sakin bir kedi.Sık sık biraraya geldiği Teriyer bir köpekle de arkadaş ve iyi anlaşıyor.Kısırlaştırmak istemediğim için 3 aylık aynı ırk bir dişi aldım yanına.Çok deneyimli bir bakıcı değilim.Dünden beri birlikteler.Erkek kedim dişinin kuyruğuyla oynamak istiyor gibi ve koklamaya çalışıyor.Dişi bize karşı çok uysal ve sıcak ama onu gördüğü yerde kıhlıyor hırlıyor.Öbürü de peşinden ayrılmıyor.Öyle ısırma tarzı bir kavga olmadı aralarında.Nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım, yardım lütfen...

1 CEVAP

gozdeyilmaz

Çok büyük bir hata erkek kediniz 1-2 aya kızgınlığa girdiğinde çiftleşmek isteyecek eğer ki dişiyle çiftleşirse bu da dişinin 5 aylıkken falan hamile kalmaso demek oluyor o daha yavru ikisinede çol büyük kötülük yaparsınız inanın neden kısırlaştırmak istemiyorsunuz