Kedim Tuvaletten Sonra Kendini Temizlemiyor

esrakarfes

4 buçuk aylık kedim tuvalete gittikten sonra kendini temizlemiyor ne zaman alışır ve ya nasıl öğretebilirim

4 CEVAP

lwb

Yavru kedilerde bu sık görülüyor, peçete ıslatarak orasını temizlemeye çalışıp bırakırsanız belki kendisi de yapmaya çalışır ama büyük ihtimal daha büyüyünce bu alışkanlığını kendisi kazanır

iameceevans

Daha minik büyüdükçe öğrenecek. Merak etmeyin. Sabır gösterin.

esrakarfes

Teşekkür ederim

mervegck06

daha çok küçük kedilerde tiksinme 5-5,5 aylarda oluşuyor ve o dönemden sonra kendisini daha iyi temizliyor.
çok rahatsız oluyorsanız poposu ıslak kalacak şekilde ıslak pamukla silin . poposu ıslak olduğu için içgüdüsel olarak kurutmak adına temizliyorlar.